Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 12.05.2013

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych z rozważaniami maryjnymi na tle litanii loretańskiej; nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 18.00.
 2. We wtorek, 14 maja, odbędzie się zebranie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo: spotkanie rozpocznie Msza św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00.
 3. Księża kapelani zapraszają drużyny sportowe, kibiców i sympatyków ze wszystkich parafii naszej Archidiecezji na VI Pielgrzymkę Sportowców i Kibiców Małopolski do bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach: w najbliższy wtorek, 14 maja, o godz. 19.00.
 4. Zapraszamy na spotkanie Kręgu biblijnego, które odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 5. W czwartek, 16 maja, odbędzie się spotkanie dla rodziców ministrantów i krucjatek: ks. Opiekun zaprasza do sali parafialnej o godz. 19.30.
 6. Wszystkich Parafian zapraszamy serdecznie do naszego parku na piknik rodzinny «Majówka u św. Wincentego»: w sobotę, 18 maja, od godz. 11.00. Szczegółowy program znajdziemy na wywieszonych plakatach. Piknik będzie też formą obrony naszego parku przed zakusami deweloperów.
 7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Studenci z naszego duszpasterstwa zapraszają na czuwanie modlitewne w sobotę, w Wigilię Zielonych Świąt, które rozpocznie się w kościele o godz. 21.00 i zakończy uroczystą Msza św. o północy.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. Triduum przed Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego poprowadzi ks. Krzysztof  Łytkowski, misjonarz. Szczegółowy program przygotowania i peregrynacji był zamieszczony w ostatnim numerze naszego parafialnego czasopisma, jest też wywieszony przy wyjściach z kościoła.
 9. Również w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich będą przeżywały uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej [ławki w kościele będą zajęte dla dzieci!]. Dzieci przystąpią do sakramentu pojednania w najbliższy czwartek od godz. 16.00, a o godz. 17.00 wezmą udział w kościele w próbie uroczystości. Z tej racji adoracja eucharystyczna w najbliższy czwartek będzie trwała tylko do godz. 16.00.
 10. Dziękujemy serdecznie za ofiary przekazywane na remont dachu: zebrano na ten cel 15.810 złotych. Wpłatę remontową można dokonywać również poprzez przekazy bankowe, które są wyłożone na półce przy wyjściu z kościoła. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać! i wpisujemy ich do naszej parafialnej «Złotej Księgi».
 11. Służba liturgiczna dziękuje za ofiary przekazane dwa tygodnie temu jako wsparcie dla polskich rodzin na Bukowinie w Rumunii: zebrano na ten cel 4.230 złotych. Pieniądze zostały przekazane bezpośrednio organizacjom polonijnym w Pojanie Mikuli i Kaczyce na Bukowinie.
 12. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego nie można na maturze zdawać egzaminu z religii, a można z wiedzy o tańcu oraz o siostrze Laurze, pierwszej świętej w historii Kolumbii, kanonizowanej w tę niedzielę.
 13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Maria Haluch, z ul. Spokojnej;

† Bogumiła Jadwiga Przybyło, z ul. Rydla;

† Wanda Bronisława Porębska, z ul. Obopólnej;

† Franciszka Mucha, z ul. Królewskiej;

† Stefania Józefa Braś, z ul. Piastowskiej;

† Anna Maria Grochal, z ul. Królewskiej;

† Jadwiga Halina Dobrowolska, z ul. Królewskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…