Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość św. Jana Kantego – 20.10.2013

 1. Rozpoczynamy tydzień misyjny w którym będziemy się modlić w intencji misji i misjonarzy.
 2. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na remont dachu naszego kościoła. Pragniemy poinformować, że prace przy wymianie dachu dobiegają końca. Obecnie prowadzone są prace przy zabezpieczeniu pęknięć na sklepieniu świątyni. Na zakończenie prac na sklepieniu zostanie położona 20 cm warstwa termoizolacyjna. Na remont dachu zebraliśmy do tej pory 132 tysiące złotych. Całość naszych parafialnych zobowiązań to 460 tys. zł. Zapłaciliśmy już wykonawcom 200 tys. zł., zatem do zapłacenia pozostaje kwota 260 tys. zł. Kolejna zbiórka ofiar na tacę odbędzie się w przyszłą niedzielę, 27 października. Wpłatę remontową można dokonać także poprzez przekazy bankowe, które są wyłożone na półce przy wyjściu z kościoła, i w kancelarii parafialnej.
 3. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za ofiary złożone do skarbon na pomoc poszkodowanym w czasie wojny w Syrii. Zebrano na ten cel 4.200 zł.
 4. Codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 18.00. Dodatkowo od poniedziałku do piątku zapraszamy rodziców z dziećmi na różaniec o godz. 17.00, a studentów i młodzież – o godz. 19.30.
 5. Do skarbony w zakrystii można składać kartki z wypominkami za zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie; natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać tylko w kancelarii parafialnej.
 6. We wtorek, 22 października, w liturgii obchodzić będziemy wspomnienie bł. Jana Pawła II, papieża.
 7. Jak zwykle w czwartą środę miesiąca – ofiary zebrane na tacę podczas Mszy św. o godz. 18.30 zostaną przeznaczone na pomoc misjonarzom.
 8. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
 9. Serdecznie zapraszamy na Studenckie Katechezy Przedmałżeńskie „Miłość z Wyboru” dla zakochanych, którzy chcą budować trwały i radosny związek. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 29 października, o godzinie 19.00 w kawiarence na poddaszu. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej DA „Na Miasteczku” oraz na ulotkach przy wejściu do kościoła.
 10. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Częstochowy – w sobotę 9 listopada: będzie to pielgrzymka dziękczynna za 90 lat istnienia naszej parafii. Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoju przy zakrystii. 
 11. Zapraszamy na uroczysty koncert z okazji Święta Niepodległości w dniu 11 listopada br. o godz. 17.00 w budynku Filharmonii Krakowskiej. W koncercie wystąpią wybitni artyści oraz nasz Chór Mariański pod dyr. Jana Rybarskiego. Bilety można nabywać w tym tygodniu w zakrystii w godz. od 18.00 do 19.30.
 12. Zapraszamy również na 5-dniową autokarową pielgrzymkę do Rzymu na kanonizację papieża Jana Pawła II. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Szczegóły są podane na plakatach przy wejściu do kościoła.
 13. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o reformie Kurii Rzymskiej oraz o tym, czy pedofilia to problem wyłącznie Kościoła. Do nabycia są także inne czasopisma.
 14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Zbigniew Lipka;

† Maria Bednarczyk.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…