Ogłoszenia duszpasterskie na 1. niedzielę Wielkiego Postu — 09.03.2014

 1. Dziękujemy za datki na pomoc ofiarom konfliktu na Ukrainie: do skarbony przy wyjściu z kościoła złożono 4.150 złotych. Pieniądze zostaną przekazane na pomoc Ukrainie przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.  
 2. Dziś rekolekcje wielkopostne rozpoczynają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 76. W przyszłą niedzielę swoje rekolekcje rozpoczną uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 i Gimnazjum nr 15.
 3. Zachęcamy do częstego udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Dziś zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.
 4. Zgodnie z zapowiedzią – dziś rozpoczyna się pierwszy etap wyborów do nowej Rady Parafialnej: zgłaszanie kandydatów. Każdy pełnoletni parafianin może rekomendować wybraną przez siebie osobę do składu Rady – i zachęcamy naszych Parafian, aby to uczynili. Rekomendacja powinna zawierać m.in. dane osoby rekomendowanej i rekomendującej: imię i nazwisko, dokładny adres i numer telefonu (do wiadomości Komisji Wyborczej). Pisemną rekomendację należy złożyć do skarbony, wystawionej przy ołtarzu św. Antoniego – od dziś do niedzieli 23 marca włącznie.  
 5. We wtorek odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00.
 6. We wtorek – w 11. dniu miesiąca – o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji chorych, połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia; osoby, które chciałyby przyjąć sakrament chorych, prosimy o przygotowanie pisemnej informacji ze swoim nazwiskiem, imieniem i adresem.
 7. W tym tygodniu rozpoczniemy bezpośrednie przygotowanie duchowe do kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Zapraszamy na nabożeństwa, podczas których będziemy modlić się za przyczyną bł. Jana Pawła II: wszystkich wiernych we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30, a studentów i młodzież w czwartek po Mszy św. o godz. 20.00.  
 8. W piątek – jak w każdy piątek wielkiego Postu – Droga krzyżowa o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla starszych i o godz. 20.30 dla studentów i młodzieży.
 9. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek na Mszę św. o godz. 18.30, a po Mszy św. na spotkanie formacyjne w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 10. W sobotę, 15 marca, w naszym kościele obchodzimy uroczystość św. Ludwiki de Marillac, zakonnicy, współpracownicy św. Wincentego a Paulo i współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia.
 11. W sobotę odbędzie się DZIEŃ OTWARTY w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 51 przy al. Kijowskiej 8, w godz. 10.00 – 14.00. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne zapraszają rodziców i dzieci pragnące rozpocząć naukę w klasie pierwszej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 i Gimnazjum Sportowego nr 76.
 12. W przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjna kwesta Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo: zbierane ofiary będą przeznaczone na pomoc najuboższym parafianom. Przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Antoniego będzie wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii. Natomiast przy wyjściu z kościoła znajdziemy skarbonę do składania jałmużny wielkopostnej, i drugą – do składania ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. wywiad z biskupem Stanisławem Szyrokoradiukiem z Kijowa na temat wydarzeń na Ukrainie. Jest także Niedziela, Różaniec i inne pisma. W zakrystii można nabyć również baranki wielkanocne Caritasu, w cenie 6 zł za sztukę: dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy biednym, świadczonej przez Caritas.   
 14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Ewa Maria Cieślak, z ul. Szlachtowskiego;

† Józefa Skotnicka, z ul. Skarbińskiego;

† Leszek Marszałek, z ul. Lea;

† Wiesław Bronisław Nowicki, z ul. Królewskiej;

† Maciej Makuch, z ul. Nawojki;

† Magdalena Brud, z ul. Toruńskiej. 

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…