Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła (30. niedzielę zwykłą) – 26.10.2014

1.      Do końca października zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 18.00, a dodatkowo od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 – na różaniec dla rodziców z dziećmi, a o godz. 19.30 – dla studentów i młodzieży.

2.      W najbliższą sobotę obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Uroczystość Wszystkich Świętych jest świętem obowiązującym: każdy katolik w tym dniu powinien wziąć udział we mszy Świętej. Msze Święte w naszym kościele – według porządku niedzielnego. Natomiast w sobotę i niedzielę nie będzie Mszy Świętej dla rodziców i dzieci przedszkolnych w kaplicy akademickiej. Okazja do spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych – w środę i czwartek w godz. 6.00 – 9.00 i 17.00 – 20.00.

3.      W niedzielę w liturgii obchodzić będziemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny): zwłaszcza w tym dniu staramy się pomóc naszym zmarłym przez ofiarowanie w ich intencji Mszy Świętej i Komunii Świętej.

4.      Wierni, którzy 1 i 2 listopada nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę – mogą zyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za zmarłych. Odpust można też zyskać, nawiedzając cmentarz i modląc się tam za zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada.

5.      Do skarbony w zakrystii można składać kartki z wypominkami za zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a od 2 do 8 listopada codziennie o godz. 8.00 (a w Dniu Zadusznym także o godz. 18.30) będzie w ich intencji sprawowana Msza Święta. Natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej.

6.      W listopadzie będzie można skorzystać z bezpłatnej konsultacji psychologicznej. Po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym – psycholog będzie przyjmował w pokoiku obok zakrystii. Szczegóły – na plakacie przy wejściu do kościoła.

7.      Serdecznie zapraszamy na drugą edycję Kursu Alfa dla parafian. Będzie się on odbywał w piątki od godziny 19.00 w Domu Katolickim: pierwsze spotkanie w piątek 7 listopada. Organizatorzy oferują prowadzenie drogą wiary, ciekawe rozmowy, smaczną kolację i możliwość poznania sympatycznych ludzi. Więcej informacji na plakatach.

8.      W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, co naprawdę wydarzyło się na synodzie biskupów o rodzinie, znajdziemy także rozmowę z ks. abpem Stanisławem Gądeckim – jedynym polskim biskupem uczestniczącym w obradach synodu. Do nabycia jest także Niedziela, Różaniec, dwumiesięcznik Miłujcie się! dla młodzieży oraz nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i dominikańskiego Nowego Listu.

9.      W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Franciszek Kościółek, z ul. Królewskiej;

† Maria Kapłańska, z ul. Skarbińskiego;

† Adelajda Maciejowska, z ul. Królewskiej;

† Irena Morgenstern, z ul. Czarnowiejskiej;

Urszula Przebindowska, z ul. Królewskiej.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…