Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę Wielkiego Postu — 15.03.2015

 1. Zgodnie z zapowiedzią – dziś przed kościołem odbywa się tradycyjna kwesta Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo: zbierane ofiary będą przeznaczone na pomoc najuboższym parafianom, m.in. w formie paczek świątecznych. Przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz na pomoc rzeczową dla biednych: można tam składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich. Za wszystkie dary i ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dziś o godz. 17.30, a w piątki Wielkiego Postu do udziału w Drodze krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
 3. Akademia Cnót Obywatelskich zaprasza dziś na pierwsze spotkanie: na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 15.00, a po Mszy św. na wykład p. prof. Bogusława Doparta w sali parafialnej.
 4. Jutro, w poniedziałek, 16 marca, w naszym kościele obchodzić będziemy uroczystość św. Ludwiki de Marillac, zakonnicy, współpracownicy św. Wincentego a Paulo i współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia.
 5. We wtorek, 17 marca, przypada dzień imienin ks. Zbigniewa Kopcińskiego. Czcigodnemu Solenizantowi życzymy zdrowia i wszelkich potrzebnych łask na każdy dzień kapłańskiej posługi.
 6. W gablocie znajdziemy informacje na temat wtorkowego spotkania w sprawie planu zagospodarowania obszaru RYNEK KROWODERSKI.
 7. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę po Mszy św. o godz. 18.30.
 8. W czwartek, 19 marca, obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Czwartek jest również dniem imienin ks. Bogdana Markowskiego, któremu życzymy obfitości łask Bożych i nieustannej opieki Naszej Pani z Lourdes.
 9. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne zapraszają rodziców i uczniów na DZIEŃ OTWARTY Gimnazjum Ogólnokształcącego z klasami integracyjnymi nr 15: w czwartek, 19 marca, o godz. 17.00.
 10. Studencka Diakonia Życia Ruchu «Światło-Życie» serdecznie zaprasza na Festiwal Życia „Pokochaj siebie. Sekrety kobiecości i męskości.” Festiwal odbędzie się w sobotę 21 marca w budynku DA «Na Miasteczku». Więcej informacji można znaleźć na plakatach przed kościołem i w budynku Duszpasterstwa Akademickiego.
 11. Składka w przyszłą niedzielę, 22 marca, będzie przeznaczona na finansowanie prac remontowych w naszej parafii.
 12. Tradycyjny kiermasz strojów pierwszokomunijnych odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 w sali akademickiej.
 13. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Baranowa, Sulisławic, Koprzywnicy i Sandomierza w sobotę 25 kwietnia. Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku przy zakrystii.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. dodatek specjalny z tweetami papieża Franciszka, przeczytamy także o tym, że ostatni nawraca się portfel – czyli o oddawaniu dziesięciny – oraz o tragicznej historii Asyryjczyków, jednych z najstarszych chrześcijan, którzy giną dziś na oczach świata. Są także inne czasopisma, w tym nowy numer pisma ChiT, w cenie 2 złote za egzemplarz. W zakrystii można zakupić również baranki wielkanocne Caritasu, w cenie 6 zł za sztukę.
 15. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Stanisława Węgrzynek, z al. Kijowskiej;

† Szczepan Fundament, z ul. Nawojki;

† Andrzej Jacek Gebel, z ul. Staffa.

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…