Ogłoszenia duszpasterskie na 32. niedzielę zwykłą – 08.11.2015

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 16.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Kartki z wypominkami za zmarłych można jeszcze składać w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a za polecanych w wypominkach całorocznych – w każdą niedzielę o godz. 7.30.
 3. We wtorek, 10 listopada, odbędzie się zebranie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. W środę, 11 listopada, będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 9.00. W środę – w 11. dniu miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.30 będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.
 5. Bogdan zaprasza na spotkanie dla rodziców ministrantów i krucjatek: w czwartek, 12 listopada, o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 6. Również w czwartek – po Mszy św. o godz. 18.30 w kancelarii parafialnej odbędzie się spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa. Tematem spotkania będzie przesłanie encykliki Leona XIII Annum Sacrum, czyli dokumentu o poświęceniu się ludzi Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Spotkanie poprowadzi ks. Wojciech Kałamarz. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 7. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek, 13 listopada, na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji dusz w czyśćcu cierpiących i konających, i na spotkanie formacyjne w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 8. Nadal zapraszamy chłopców i dziewczęta z klas drugich i starszych do służby przy ołtarzu: dziewczęta na spotkania kandydatek do Krucjaty Matki Bożej Niepokalanej w środy o godz. 17.45, a chłopców na spotkania dla kandydatów do grona ministrantów w piątki o godz. 17.00 w sali parafialnej.
 9. Jeszcze są wolne miejsca na pielgrzymkę parafialną do Koprzywnicy, Sandomierza i Opatowa w sobotę 14 listopada. Zapisy: we wtorek w godzinach 17.00—18.00.
 10. Następna niedziela będzie obchodzona w naszej parafii jako niedziela maryjna: okolicznościowe homilie wygłosi Jerzy Basaj CM z Warszawy, wicedyrektor Stowarzyszenia Cudownego Medalika. W całej Polsce ofiary składane w czasie Mszy Świętych będą przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
 11. Zgodnie z zapowiedzią – dziś datkiem do skarbony przed kościołem można przyczynić się do pomocy biednym w naszej parafii, organizowanej przez Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Za każdy dar serca na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!
 12. Również dziś przed kościołem można nabyć wydaną przez Paulistów Ewangelię 2016 – ewangeliarz z rozważaniami na każdy dzień przyszłego roku.  
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o konieczności zmian w mediach publicznych, o przygotowaniach do wizyty Papieża w środkowej Afryce, o trwającej nadal wojnie na Ukrainie i krótko o tym, co wiemy o przyczynach katastrofy w Smoleńsku. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i nowy numer dominikańskiego Listu, poświęcony wychowaniu dzieci.
 14. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Genowefa Glonek, z ul. Smoluchowskiego;

† Małgorzata Natanek-Mieszkowska, z ul. Staffa.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…