Ogłoszenia duszpasterskie na 11. niedzielę zwykłą – 18.06.2017

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia uroczystości oraz procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać! przygotowującym ołtarze: S. Marii, S. Beacie i ich Pomocnikom, Panom Kościelnym, Panom pomagającym w procesji i niosącym nagłośnienie. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Chóru Mariańskiego, Ministrantów, Krucjaty Maryjnej, Rodziców dzieci sypiących kwiaty oraz wszystkich uczestniczących w uroczystościach.
 2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Jezusowego.
 3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.30 i procesji eucharystycznej wokół kościoła. W czwartek, 22 czerwca, oktawę Bożego Ciała zakończy obrzęd poświęcenia ziół i wianków po Mszy św. o godz. 18.30 i procesji wokół kościoła.
 4. Każdego dnia miesiąca na «Białych Morzach» jest odprawiane «Archidiecezjalne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II», na które zaprasza nas nowy Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski. Jak już zapowiadaliśmy – w najbliższy czwartek zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Sanktuarium św. Jana Pawła II. Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II rozpocznie się uroczystą Mszą św. o godz. 17.00, a po niej odbędzie się Procesja Światła. Na zakończenie uroczystości oddamy cześć relikwiom św. Jana Pawła II.
 5. Na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odprawimy w naszym kościele Msze Święte dziękczynne dla uczniów, nauczycieli i wychowawców:
 • Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 1, czyli Szkoły Podstawowej nr 12 i Gimnazjum nr 15 – w czwartek o godz. 10.00;
 • Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 51, czyli Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 76 – w czwartek o godz. 11.00;
 • VII Liceum Ogólnokształcącego – w piątek o godz. 9.00.
 1. W piątek, 23 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte będą odprawione tak, jak w dni powszednie. W piątek – z racji uroczystości – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Naszemu Panu Organiście i Dyrygentowi Chóru Mariańskiego – Panu Janowi Rybarskiemu z okazji Imienin życzymy nade wszystko dobrego zdrowia i dalszej owocnej pracy i współpracy z Chórem Mariańskim.
 3. Prezydent naszego miasta zaprasza do głosowania na Budżet Obywatelski Miasta Krakowa. Dziś w Parku św. Wincentego a Paulo w godzinach 10.00—14.00 odbędzie się głosowanie tegorocznej edycji budżetu. Zachęcamy do licznego udziału w głosowaniu.
 4. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o milionie obywateli Ukrainy, którzy przebywają i pracują w Polsce oraz raz jeszcze o przesłaniu Fatimy, które kwestię zbawienia stawia na ostrzu noża. Do nabycia jest także Niedziela, nowy numer Małego Gościa Niedzielnego z najnowszą płytą zespołu „Arka Noego” i inne pisma.
 5. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:

† Grażyna Hartmann, z ul. Czarnowiejskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…