Ogłoszenia duszpasterskie na 16. niedzielę zwykłą – 21.07.2019

 1. Przypomnijmy, że Rodzice małych dzieci mają prawo liczyć na „wyrozumiałą sympatię” ze strony innych uczestników Eucharystii, ale do pewnych granic. Ksiądz i inni uczestnicy liturgii mają bowiem prawo do sprawowania świętej liturgii w pobożnym skupieniu. Stąd zawsze aktualna prośba do młodych rodziców: o interwencję, jeżeli zachowanie małego dziecka w kościele stanie się rozpraszające i trudne do opanowania. Najlepiej wyjść wówczas do Kaplicy Pojednania, która w naszym kościele ma być „azylem” dla rodziców z dziećmi w takich sytuacjach.
 2. Jutro, w poniedziałek przypada święto św. Marii Magdaleny, we wtorek, 23 lipca – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, a w czwartek, 25 lipca – święto św. Jakuba, apostoła, a zarazem wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. W czwartek wszystkich zmotoryzowanych zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 18.30; po Mszy św. poświęcimy samochody zaparkowane przy kościele.
 3. W czwartek dzień imienin obchodzi Krzysztof Dura CM, któremu życzymy obfitości łask Bożych i opieki świętego Patrona na każdy dzień misjonarskiej posługi.
 4. Również w czwartek przypada rocznica śmierci śp. ks. Zygmunta Czekańskiego CM. Za śp. ks. Zygmunta modlić się będziemy podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.
 5. arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza do udziału w 39. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę, która wyruszy 6 sierpnia. Dokładne informacje znajdziemy na wywieszonych plakatach.
 6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jak walczyć z rozproszeniami podczas modlitwy i dlaczego w Polsce brakuje leków. Do nabycia jest także Niedziela i inne czasopisma.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Wiktor Kowol, z ul. Warmijskiej;
  † Mirosława Błaszczeć, z ul. Obopólnej;
  † Mieczysława Gołujuch, z ul. Skarbińskiego;
  † Marek Latinek, z ul. Nowowiejskiej.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…