Ogłoszenia duszpasterskie na 21. niedzielę zwykłą – 25.08.2019

 1. Jutro, w poniedziałek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. z homilią w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 7.00, 8.00 i 18.30. Na zakończenie Mszy Świętych odnowimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej. Ze względu na uroczystość kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 2. W tym roku nasza zakrystianka – Maria Skawina kończy 30 lat pracy w naszej parafii. Dziękujemy za Jej wieloletnią ofiarną posługę i zapraszamy do wspólnego dziękczynienia i modlitwy o dalsze Boże błogosławieństwo dla Siostry Marii: we wtorek w czasie Mszy św. o godz. 8.00.
 3. Po przerwie wakacyjnej – od przyszłej niedzieli, 1 września, powrócimy do zwykłego porządku Mszy Świętych i nabożeństw w niedziele i dni powszednie: w niedziele będzie odprawiana Msza św. o godz. 15.00 i nieszpory o godz. 18.00.
 4. W następna niedzielę – pierwszą niedzielę miesiąca – zapraszamy na Mszę św. dla Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 16.30. Ks. Proboszcz zaprasza serdecznie wiernych – starszych i młodych – do włączenia się do Wspólnoty Żywego Różańca. W naszej parafii, w której nieustannie pamiętamy o objawieniach maryjnych w Lourdes, które są wielkim wezwaniem do modlitwy różańcowej, nie może zabraknąć wiernych, którzy codziennie będą modlili się na różańcu!
 5. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o łaskach wymodlonych przed jasnogórska ikoną, o sanktuarium maryjnym w Kevelaer, gdzie modli się najwięcej Niemców oraz o absurdach australijskiego prawa, które przewiduje karę dla spowiednika za… zachowanie tajemnicy spowiedzi. Do nabycia jest także Niedziela i inne czasopisma.
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Barbara Konderak, z ul. Smoluchowskiego;
  † Barbara Bohosiewicz, z ul. Nawojki;
  † Rajmund Brzeziński, z ul. Kawiory.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…