Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę zwykłą – 26.01.2020

 1. Dzisiaj i przez dwie kolejne niedziele nie będzie Mszy Świętych w kaplicy akademickiej dla rodziców z dziećmi przedszkolnymi.
 2. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 15.00.
 3. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.
 4. Dziś ostatni dzień wizyty duszpasterskiej księży w domach parafian: ulica Kijowska numery nieparzyste, ulica Buszka numery 27 i 27A oraz KOLĘDA DODATKOWA.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 6. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na początku każdej Mszy św. poświęcimy gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego przeżywane jest jako Dzień Życia Konsekrowanego: ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na wsparcie klasztorów i domów zakonnych, borykających się z trudnościami materialnymi.
 7. W przyszłą niedzielę nasz Chór Mariański będzie śpiewał w czasie Mszy Świętej o godz. 16.30, a po Mszy św. wystąpi z koncertem kolęd.
 8. Siostry Miłosierdzia podają do wiadomości, że w poniedziałek 3 lutego rozpocznie się rekrutacja do ich przedszkola przy ul. Warszawskiej 6. Szczegóły na plakacie.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o realnym zagrożeniu, jakie stwarza stała obecność dzieci w sieci internetowej oraz co mówią aktualne dane statystyczne o religijności Polaków. A w Gościu Niedzielnym nasza dawna parafianka, Basia Turek, opowiada, jak można nie być w stanie podnieść się z łóżka i jednocześnie żyć pełnią życia.
 10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Jan Batko, z ul. Rolniczej;
  † Jolanta Baran, z ul. Skarbińskiego;
  † Józef Masłowski, z ul. Czarnowiejskiej;
  † Jan Mruk, z ul. Smoluchowskiego;
  † Stanisław Malczyński, z ul. Armii Krajowej.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…