Ogłoszenia duszpasterskie na 11. niedzielę zwykłą – 14.06.2020

 1. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Jezusowego.
 2. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia uroczystości oraz procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać! przygotowującym ołtarze: S. Marii, S. Beacie i ich Pomocnikom, Panom Kościelnym, Służbie Liturgicznej oraz Rodzicom dzieci sypiących kwiaty, a także Wszystkich uczestniczących w uroczystościach w kościele i w Parku Św. Wincentego a Paulo.
 3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.30 i procesji eucharystycznej wokół kościoła. W czwartek, 18 czerwca, oktawę Bożego Ciała zakończy obrzęd poświęcenia ziół i wianków po Mszy św. o godz. 18.30 i procesji wokół kościoła.
 4. W piątek, 19 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte będą odprawione tak, jak w dni powszednie. W piątek – z racji uroczystości – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę, 20 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. O godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. dla rodzin rejonu Domowego Kościoła (Oazy Rodzin).
 6. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na finansowanie prac remontowych w zabudowaniach parafialnych.
 7. Nadal poszukujemy wolontariuszy – starszych i młodszych – którzy byliby gotowi wspomagać osoby starsze i samotne: chętnych do pomocy prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
 8. Przypominamy, że w kościele nadal należy zakrywać maseczką usta i nos, wciąż też zaleca się przyjmowanie Komunii na rękę. Komunię na rękę należy przyjmować w odpowiedni sposób: dłonie złożone na krzyż należy wyciągnąć w stronę księdza, na wyciągniętą dłoń przyjąć Ciało Pana i palcami drugiej dłoni natychmiast, czyli przy kapłanie, należy włożyć Hostię do ust.  
 9. Zgodnie z zapowiedzią – dziś przed kościołem można wesprzeć kuchnię dla ubogich, prowadzoną przez Panią Sawicką.
 10. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o Przeistoczeniu i realnej obecności Ciała i Krwi Chrystusa w chlebie i winie, w Niedzieli – m.in. o przygotowaniu do małżeństwa po nowemu i jak się nie dać oszukać w czasie epidemii. Do nabycia jest także nowy, wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
 11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka:
  Alicja Nowotarska, z ul. Lea.

Jak już informowaliśmy – w środę nad ranem zmarł w domu na Kleparzu † Ks. Augustyn Konsek CM, pracujący w naszej parafii od roku 1971 i jej proboszcz w latach 1982—1991. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek w kościele św. Wincentego a Paulo na Starym Kleparzu, ale ze względów epidemicznych naszych wiernych zapraszamy w tym samym czasie na Mszę św. pogrzebową za † Ks. Augustyna Konska do naszego kościoła: we wtorek o godz. 11.00.

Módlmy się za śp. Ks. Augustyna i wszystkich bliskich nam zmarłych: Wieczny odpoczynek…