Ogłoszenia duszpasterskie na 14. niedzielę zwykłą – 05.07.2020

 1. Powracamy do codziennej półgodzinnej adoracji eucharystycznej w intencjach Ojczyzny oraz o pokój na świecie: adorację będzie rozpoczynała wspólna modlitwa o godz. 18.00. Natomiast w każdy czwartek przez cały dzień można nawiedzać kościół dla osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. W naszym kościele jeszcze dzisiaj przeprowadzana jest zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych w ostatnim czasie w wyniku zalań i podtopień. Ofiary na ten cel należy składać do skarbony przy wyjściu z kościoła, oznaczonej: POMOC DLA POWODZIAN.
 3. W dniach 6—10 lipca (poniedziałek—piątek) studenci z DA „Na Miasteczku” będą prowadzić zbiórkę rzeczy potrzebnych mieszkańcom Jasła i okolic, poszkodowanym przez powódź. Najbardziej potrzebne są: garnki, sztućce, artykuły AGD, farby, pościel, pędzle, kosmetyki, sucha żywność. Dary można będzie składać codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00—20.00 na parterze budynku Duszpasterstwa Akademickiego. Dziękujemy za wszelką pomoc.
 4. W sobotę, 11 lipca, w czasie Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji chorych, a przygotowani do tego chorzy będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia.
 5. Już dziś podajemy do wiadomości, że w piątek 24 lipca odbędzie się w naszej parafii zbiórka elektrośmieci. Więcej informacji znajdziemy na plakatach.
 6. Zachęcamy do nabywania w zakrystii prasy katolickiej. Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest wakacyjny numer naszego pisma Z Życia Parafii… – z obszernym omówieniem tematu przyjmowania Komunii Świętej na rękę, z ilustracjami, jak czynić to we właściwy sposób. Przypominamy, że z powodu pandemii zaleca się przyjmowanie Komunii właśnie w taki sposób: na wyciągniętą dłoń.    
 7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  • Maria Kisiel, z ul. Kazimierza Wielkiego;
  • Wanda Owca, z ul. Smoluchowskiego;
  • Kazimiera Janosik, z ul. Staffa;
  • Stanisław Furman, z ul. Żelechowskiego;
  • Wiesława Wiatra, z ul. Lea.

  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…