Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny – 15.08.2021

 1. Dziś po każdej Mszy św. tradycyjnie poświęcimy zioła i kwiaty.
 2. We wtorek, 17 sierpnia, obchodzić będziemy święto św. Jacka, patrona archidiecezji krakowskiej.
 3. Po przerwie urlopowej, wznawia swoją działalność nasz Chór Mariański. Zachęcamy uzdolnioną muzycznie młodzież do włączenia się w pracę Chóru. Próby odbywają się we wtorki i piątki o godz. 19.30 w budynku Duszpasterstwa Akademickiego.
 4. Trwa Narodowy Spis Powszechny. W następną niedzielę w naszej parafii będzie można wziąć udział w Spisie: będzie można to uczynić w kancelarii parafialnej w godz. 8.00—16.00. Konieczne będzie przedstawienie dowodu osobistego.
 5. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na finansowanie prac remontowych w parafii.
 6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Z Niedzieli dowiemy się m.in. o tym, jak w różnych miejscach świata obchodzi się uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej oraz czy nosząc zewnętrzne znaki religijności stajemy się żywym świadectwem wiary. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, gdzie Maryja przebywała po Wniebowstąpieniu Pana Jezusa i jak zakończyło się Jej ziemskie życie, a także o istocie konfliktu wokół Izby Dyscyplinarnej, w wywiadzie z byłą sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Do nabycia jest jeszcze Miłujcie się! dla młodzieży i Staś dla najmłodszych.
 7. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:
  † Anna Wójcik, z ul. Lea.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…