Ogłoszenia duszpasterskie na 28. niedzielę zwykłą – 10 października 2021r.

 1. Zgodnie z zapowiedzią – dziś przed kościołem są zbierane ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Za wsparcie młodzieży w kolejnym Dniu Papieskim składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Również dzisiaj przed kościołem i w kancelarii można wesprzeć projekt nr 34 w tegorocznej edycji głosowania Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa – „Kultura szansą dla więźniów samotności i starości”, o którym tydzień temu mówili wolontariusze PROJEKTU A PAULO. 
 3. Codziennie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 18.00, od poniedziałku do piątku także na różaniec dla dzieci o godz. 17.00, a od niedzieli do piątku na różaniec dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.
 4. Wszystkich studentów zapraszamy na akademickie rekolekcje «Na dobry początek»: codziennie od dzisiaj do środy o godz. 20.00.
 5. Członkowie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo spotkają się we wtorek, 12 października, o godz. 17.00 w Klubie Parafialnym, po czym wezmą udział we Mszy św. o godz. 18.30.
 6. W czwartek, 14 października, po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
 7. Bogdan zaprasza chłopców i dziewczęta do służby przy ołtarzu: dziewczęta na spotkania kandydatek do Krucjaty Maryjnej w środy o godz. 17.45, a chłopców na spotkania dla kandydatów na ministrantów w piątki o godz. 17.30 – czyli po różańcu dla dzieci.
 8. Ofiary mszalne składane w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na pokrycie kosztów remontów. W minionym tygodniu zostało wymienionych 13 okien: w zakrystii, w Sali Krucjaty i w kilkakrotnie zalanych przez deszcze kaplicach akademickiej i pod zakrystią.
 9. W przyszłą niedzielę, 17 października, w czasie Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość przyjęcia dziewcząt i chłopców do grona służby liturgicznej.
 10. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii otrzymają poświęcone różańce, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców.
 11. W przyszłą niedzielę odbędzie się uroczysta inauguracja 64. roku akademickiego w DA „Na Miasteczku”: Mszy św. o godz. 20.00 będzie przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosi dawny nasz duszpasterz akademicki – ks. Antoni Miciak CM.
 12. Rozpoczęło się przygotowanie młodzieży do przyjęcia bierzmowania. Plan spotkań wywieszony jest w gablocie w wejściu do kościoła, był też podany w nowym numerze pisma Z Życia Parafii…
 13. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy m.in. o wyjątkowej sile i skuteczności modlitwy różańcowej oraz o kryzysie energetycznym, który czeka Unię Europejską w trakcie nadchodzącej zimy. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o wydanym właśnie w języku polskim Dzienniku więziennym Pella, o przemilczanych nierównościach czyli problemach mężczyzn w Polsce oraz o pożytkach i problemach związanych ze spożywaniem mleka. Do nabycia jest również nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i kolejne numery pisma Staś dla najmłodszych. A przed kościołem u pszczelarzy można nabyć miód.      
 14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Agnieszka Przybył, z ul. Rydla;
  † Marian Szczerba, z ul. Staffa;
  † Janina Sowa, z ul. Piastowskiej;
  † Artur Osuchowski, z ul. Spokojnej;
  † Roman Pyszno, z ul. Piastowskiej.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…