Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę Adwentu – 19.12.2021

 1. Zapraszamy do udziału w roratach odprawianych w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodziców z dziećmi – od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00. Prosimy o przynoszenie ze sobą świec lub lampionów.
 2. W piątek, w Wigilię Narodzenia Pańskiego, Msze Święte będą sprawowane tylko w godzinach przedpołudniowych, a kancelaria parafialna będzie nieczynna. Okazja do spowiedzi świętej tylko do godz. 11.00.
 3. Liturgiczny obchód Uroczystości Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy od Mszy Świętej sprawowanej o północy z piątku na sobotę. Wcześniej w naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech ta Święta Noc stanie się okazją do pojednania, wyciągnięcia przyjaznej dłoni i świadectwa miłości względem najbliższych, ale także znajomych i sąsiadów. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem oraz wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
 4. Ofiary zebrane na tacę w czasie Pasterki – czyli uroczystej Mszy św. o północy – zostaną przeznaczone na Fundusz Obrony Życia Nienarodzonych SOS, a zbierane w uroczystość Narodzenia Pańskiego – na wsparcie posługi Ojca Świętego i działalności Stolicy Apostolskiej.
 5. W pierwsze i drugie święto Bożego Narodzeniaporządek nabożeństw w naszym kościele jak w każdą nie­dzielę.
 6. W niedzielę Świętej Rodziny – 26 grudnia – otoczymy modlitwą rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2021 roku jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa: o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wszystkich jubilatów. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej wspólnej modlitwie dziękczynno-błagalnej i jednocześnie prosimy jubilatów o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii swojego uczestnictwa w tej Mszy Świętej.
 7. Przed kościołem można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kalendarze na przyszły rok. Raz jeszcze gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy i wsparcia w ten sposób dzieła pomocy dzieciom i rodzinom w potrzebie. W dni powszednie opłatki i świece wigilijne można nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 8. Zapraszamy do zakrystii po prasę katolicką. Do Gościa Niedzielnego dołączona jest płyta z kolędami w zachwycającym wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii, nagrana specjalnie dla czytelników Gościa. W najnowszej Niedzieli znajdziemy śpiewnik kolędowy z obrzędem wieczerzy wigilijnej, przeczytamy też, jak nie dać się oszukać przez telefon oraz o sytuacji na granicy z Białorusią i wyzwaniach dla żołnierzy – w wywiadzie z generałem Dariuszem Parylakiem. Do nabycia są także nowe numery Miłujcie się! dla młodzieży, Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz Staś dla najmłodszych. Zaś przy wyjściach z kościoła znajdziemy już kolejny, nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 9. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Bolesława Kwiecień, z ul. Olimpijskiej;
  † Maria Zawrzykraj, z ul. Piastowskiej;
  † Dorota Ślęzak, z ul. Staszczyka;
  † Urszula Pomarańska, z ul. Lea.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…