Ogłoszenia duszpasterskie na 1. niedzielę Adwentu — 27.11.2022

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za złożone ostatnio ofiary na organizację Światowego Dnia Ubogich w Krakowie: do skarbony złożono 5 tysięcy 250 złotych.
 2. Dziś na wszystkich Mszach św. rozpoczynają się parafialne rekolekcje adwentowe. W dni powszednie spotkania rekolekcyjne będą się odbywały o godz. 7.00, 9.00, 15.00, 18.30 i dla studentów o godz. 20.00; przed spotkaniami rekolekcyjnymi zapraszamy do wspólnej modlitwy. Spowiedź rekolekcyjna i pierwszopiątkowa jest zaplanowana na środę do godz. 10.00 i od godz. 14.00. Program rekolekcji adwentowych został wywieszony w wejściu do kościoła i przed kościołem.
 3. Gorąco zachęcamy do udziału w roratach – adwentowej Mszy Świętej o Matce Bożej – odprawianej w dni powszednie o godz. 7.00; studentów zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki, a rodziców z dziećmi – od poniedziałku do czwartku na roraty o godz. 17.00.
 4. Jutro, w poniedziałek w naszym kościele obchodzić będziemy wspomnienie św. Katarzyny Labouré, powiernicy Matki Bożej Niepokalanej od Cudownego Medalika. W tym dniu na zakończenie każdej Mszy św. będzie można przyjąć Cudowny Medalik Matki Bożej Niepokalanej.
 5. We wtorek, 29 listopada, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.
 6. W środę, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja, apostoła. Jest to dzień imienin ks. Andrzeja Telusa, któremu składamy serdeczne życzenia imieninowe: wszelkich potrzebnych łask Bożych i opieki świętego Patrona na każdy dzień kapłańskiej posługi, zwłaszcza w pracy z młodzieżą akademicką.
 7. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną; dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.
 8. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40 i Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00.
 9. Chór Mariański podjął inicjatywę uczczenia specjalna tablicą osoby śp. Jana Rybarskiego, długoletniego organisty w naszej parafii i dyrygenta Chóru: członkowie Chóru Mariańskiego w przyszłą niedzielę przeprowadzą zbiórkę ofiar na tablicę poświęconą śp. Maestro Janowi Rybarskiemu.
 10. W trzecią niedzielę Adwentu, czyli 11 grudnia, o godzinie 21.00 odbędzie się Uwielbienie Gaudete przygotowane przez Scholę Duszpasterstwa Akademickiego Na Miasteczku. Będzie chwila na modlitwę, czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, ale przede wszystkim skupimy się na wspólnym i radosnym wielbieniu śpiewem naszego Pana. W trakcie wydarzenia będzie okazja, by wesprzeć finansowo studentów naszej Wspólnoty, którzy pod koniec lipca 2023 roku wyruszą na Światowe Dni Młodych do Lizbony. Gorąco zachęcamy do udziału w Uwielbieniu!
 11. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem u ministrantów można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę — od 10 zł (a za duże świece – od 17 złotych). Zapraszamy też do zakupienia przed kościołem kalendarza parafialnego na 2023 rok, wydanego specjalnie z racji jubileuszu 100-lecia istnienia parafii (opłata: 15 złotych).
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy kalendarz ścienny na 2023 rok z wizerunkami polskich świętych, polecamy też artykuł o tym, kto chce zakazać spowiedzi dzieci i dlaczego to bardzo niedobry pomysł. W najnowszej Niedzieli polecamy odpowiedź na pytanie: czy zrobienie sobie tatuażu jest grzechem?, a w nowym numerze Bliżej Życia z Wiarą – opowieść o niewidomym malarzu, który dzięki Matce Bożej Częstochowskiej odzyskał wzrok. Do nabycia jest także adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Staś dla najmłodszych. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Józef Wołek, z ul. Staszczyka;
  † Regina Mróz, z ul. Lea.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…