Ogłoszenia duszpasterskie na 10. niedzielę zwykłą – 11.06.2023

 1. Dziękujemy serdecznie dwom Panom, którzy na jubileusz 100-lecia naszej parafii przeprowadzili renowację krzyża misyjnego: Bóg zapłać!
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia uroczystości oraz procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać! przygotowującym ołtarze, nagłośnienie i procesję do czterech ołtarzy oraz wszystkim uczestniczącym w uroczystościach.
 3. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Jezusowego.
 4. Trwa oktawa Bożego Ciała. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.30 i procesji eucharystycznej wokół kościoła – dziś i w kolejne dni. W czwartek oktawę Bożego Ciała zakończy obrzęd poświęcenia ziół i wianków po Mszy św. o godz. 18.30 i procesji wokół kościoła.
 5. Jutro, w poniedziałek o godz. 20.00 Mszę św. prymicyjna odprawi Łukasz Mostowik CM, absolwent naszego Duszpasterstwa Akademickiego.
 6. W najbliższy czwartek Duszpasterze Akademicy zapraszają na Mszę św. o godz. 20.00, która zostanie odprawiona w intencji o Boże błogosławieństwo na czas sesji egzaminacyjnej.
 7. W piątek, 16 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte będą odprawione tak, jak w dni powszednie; Msza św. o godz. 20.00 zostanie odprawiona w języku łacińskim. W piątek – z racji uroczystości – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci św. Bernadetty Soubirous: w sobotę o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty.
 9. W sobotę zapraszamy o godz. 9.30 do Sali Akademickiej na ostatnie przed wakacjami zajęcia Szkoły Biblijnej, którą prowadzi profesor Waldemar Rakocy.
 10. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie prowadzona kwesta na operację prawej rączki i nóżki 6-letniej Lenki, która cierpi na bardzo poważne schorzenia kości. Organizatorzy kwesty z góry dziękują za każdy gest pomocy.
 11. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W nowym numerze Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, co robić, gdy dziecko lub współmałżonek oddala się od Kościoła albo nawet traci wiarę, oraz po co nam kult Niepokalanego Serca Maryi (wyjaśnia teolog). W Gościu Niedzielnym polecamy m.in. świadectwo naszej dawnej parafianki, Basi Turek, o tym, jak Pan Bóg i dobrzy ludzie działają w jej życiu – życiu osoby niepełnosprawnej. Wydawca Niedzieli poleca nowe pismo: kwartalnik Magazyn: na stu stronach Magazynu podejmowana jest tematyka historyczna, szczególnie z zakresu historii Kościoła w Polsce. W zakrystii jest jeszcze Mały Gość Niedzielny dla dzieci, można także nabywać płyty z muzyką chóralną ks. Wojciecha.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  Andrzej Osiowski, z ul. Warmijskiej;
  Krystyna Michalik, z ul. Nawojki.
  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…