Ogłoszenia duszpasterskie na 19. niedzielę zwykłą – 13.08.2023

 1. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Zielnej). Jest to dzień świąteczny, w którym wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. tradycyjnie poświęcimy zioła i kwiaty.
 2. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.30 w naszym kościele z krótkim koncertem wystąpi wybitny trębacz z Włoch – Massimiliano Fiorella. Zapraszamy.
 3. W czwartek, 17 sierpnia, obchodzić będziemy święto św. Jacka, patrona archidiecezji krakowskiej.
 4. W sobotę, 19 sierpnia, o godz. 8.30 zapraszamy do kaplicy św. Bernadetty na ostatnie nabożeństwo w cyklu 18. nabożeństw związanych z objawieniami w Lourdes.
 5. Przypominamy o zasadach dotyczących przyjmowania Komunii Świętej na rękę: należy wyciągnąć przed siebie obie dłonie, by Eucharystię złożoną na dłoni przez szafarza spożyć bezpośrednio lub podając sobie do ust palcami drugiej dłoni. Nie należy trzymać dłoni zbyt nisko: złożone w krzyż dłonie powinny znajdować się na wysokości serca. Nie należy także brać Komunii bezpośrednio z ręki szafarza, ale poczekać, aż zostanie złożona na dłoni komunikującego.
 6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Dotarły do nas dwa numery Niedzieli. W Niedzieli z ubiegłego tygodnia przeczytamy wiele o tym, jaka jest prawda o współczesnych sektach – opowiada Robert Tekieli, doskonały znawca tej tematyki – znajdziemy także rozmowę z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem o kardynalskiej nominacji, współpracy z papieżem i miłości do Rzymu. W dzisiejszej Niedzieli przeczytamy m.in. o Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie; co mówi o naszym zbawieniu uroczystość Wniebowzięcia Maryi; oraz jak podejmować decyzje w małżeństwie, by służyły dobru małżonków i rodziny. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego szczególnie polecamy podsumowanie Światowych Dni Młodzieży – wielkiego wydarzenia, w którym uczestniczył papież Franciszek. Do nabycia są również: Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Staś dla najmłodszych i dwumiesięcznik Trwajcie w miłości dla młodzieży..
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Zenobia Czerniawska, z al. Kijowskiej;
  † Urszula Drużbacka, z al. Kijowskiej;
  † Krzysztof Onuszko, z ul. Skarbińskiego.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…