Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość św. Jana Pawła II – 22.10.2023

 1. Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Na wsparcie młodzieży służba liturgiczna zebrała około 10 tysięcy złotych.
 2. Codziennie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 18.00. Dodatkowo oprócz soboty zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dla studentów i młodzieży o godz. 19.30, a od poniedziałku do czwartku – na różaniec dla dzieci o godz. 17.00.
 3. W najbliższy piątek Msza św. o godz. 20.00 zostanie odprawiona w języku łacińskim.
 4. Wojciech Kaczmarek zaprasza na Rekolekcje u Misjonarzy. To wydarzenie skierowane do młodych mężczyzn szukających swojego powołania. Najbliższy termin: 3—5 listopada; rekolekcje będą poświęcone tematyce modlitwy jako źródła skutecznego rozeznania.
 5. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym rozpoczyna się czterodocinkowy cykl analizujący wizje Kościoła wyłaniającą się z każdej z czterech Ewangelii – na początek z Ewangelii według św. Marka. Z kolei w Niedzieli Nikodem Kilnar opowiada o tym, jak z Bożą pomocą niejedno małżeństwo doprowadził do pojednania, przeczytamy też, dlaczego wyznanie wiary nie rozpoczyna się od słów „my wierzymy” oraz co się dzieje, gdy w sakramencie pokuty grzesznika rozgrzesza… jeszcze większy grzesznik. W zakrystii jest też do nabycia drugi numer kwartalnika Niedziela. Magazyn oraz nowe numery Stasia dla najmłodszych i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
 7. Dziś gościmy przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy proponują nam Ewangelie na każdy dzień 2024.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  + Helena Jakubiec, z ul. Spokojnej;
  + Franciszek Musiał, z ul. Obopólnej;
  + Anna Murżakowska, z ul. Galla;
  + Bronisław Szewczyk, z ul. Lea.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…