2. niedziela Wielkiego Postu — 28.02.2010

1.      Rozpoczęliśmy dziś rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy, 3 marca. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w tygodniu podczas Mszy Świętych o godz. 7.00, 9.00, 15.00 i 18.30, a o godz. 8.30, 14.30 i 18.00 poprzedzi je wspólna modlitwa. Natomiast na rekolekcje akademickie zapraszamy na godz. 20.00. Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej oraz z racji pierwszego piątku – we wtorek w godz. od 6.00 do 9.00 i od 14.00 do 20.00. Gorąco zapraszamy do udziału w rekolekcjach, które pomogą nam w chrześcijańskim przeżywaniu Wielkiego Postu i przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych.

2.      Zachęcamy również do częstego udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale odprawiamy w niedziele o godz. 17.30, a Drogę krzyżową w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.

3.      W tym tygodniu odbędą się spotkania następujących grup i wspólnot:
·  Koła Przyjaciół Radia Maryja – w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej;
·  Kręgu biblijnego – w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

4.      W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczystą liturgię za przyczyną Niepokalanej, która rozpocznie się o godz. 18.00 procesją ze świecami; następnie po wspólnej modlitwie różańcowej i nowennie do Matki Bożej zostanie odprawiona Eucharystia. Zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnym uczczeniu naszej Pani z Lourdes i prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.

5.      W pierwszy czwartek miesiąca, a zarazem uroczystość św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej, zapraszamy na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 9.30 do godz. 18.30 i na Mszę św. o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz w intencji ministrantów i ich rodzin o godz. 18.30.

6.      W pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź dla dzieci o godz. 16.00, dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 16.30, a po niej Droga krzyżowa.

7.      W pierwszą sobotę miesiąca – dzień modlitw o rychłe wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II – zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.

8.      W tym tygodniu rozpoczną się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjalnych, którzy nie uczestniczyli w przygotowaniu w I semestrze.

9.      Przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii. Także na ten cel w przyszłą niedzielę, 7 marca, Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo będzie zbierało przed kościołem ofiary pieniężne. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać! za wszelkie ofiary i dary złożone na pomoc biednym.

10.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. poruszającą rozmowę z mamą ks. Jerzego Popiełuszki i pamiętającymi go mieszkańcami Okopów – jego rodzinnej miejscowości. W Niedzieli polecamy rozmowy z rektorem seminarium duchownego w Warszawie o polskich seminariach i seminarzystach, i z przewodniczącym KRRiT o mediach publicznych. Do nabycia jest jeszcze Mały Gość Niedzielny dla dzieci, ChiT – gazeta za złotówkę – oraz nowy numer pisma Totus Tuus. Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest najnowszy numer pisma Z życia Parafii…

11.  Przed kościołem można dziś nabyć płyty z piosenkami w wykonaniu naszych Gości: kleryckiego zespołu muzycznego Lazaryści.

12.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Henryk Jerzy Ciechanowski, z Al. Kijowskiej;
† Zofia Przebinda, z ul. Rydla.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…