4. niedziela Wielkiego Postu — 14.03.2010

1. Dziś rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 76.

2. Zachęcamy do częstego udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o godz. 17.30; dziś raz jeszcze razem z Chórem Mariańskim odśpiewamy Gorzkie Żale w opracowaniu ks. Wendelina Świerczka. Na Drogę krzyżową zapraszamy w piątki: dzieci o godz. 17.00, a dorosłych o godz. 18.00. Droga krzyżowa dla studentów i młodzieży odbędzie się w najbliższy piątek na Miasteczku Studenckim. Początek o godz. 21.00 na placu w okolicy Klubu Studenckiego „Studio” przy ul. Budryka. Studenci proszą o zabranie ze sobą świec.

3. Jutro, w poniedziałek w naszym kościele w liturgii przypada uroczystość św. Ludwiki de Marillac, współpracownicy św. Wincentego a Paulo i współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia.

4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na spotkanie na temat Orędzia papieża Benedykta XVI na Wielki Post 2010 roku, które zostało poświęcone szeroko pojętemu zagadnieniu sprawiedliwości; spotkanie odbędzie się we wtorek, 16 marca, po Mszy św. o godz. 18.30 w sali parafialnej.

5. Spotkanie z Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

6. W piątek obchodzić będziemy w liturgii uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to zarazem dzień imienin ks. Bogdana Markowskiego, któremu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, obfitych darów Bożych i opieki św. Józefa na każdy dzień kapłańskiej posługi. Ze względu na przypadającą uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 51 przy Al. Kijowskiej 8 zapraszają na dzień otwarty wszystkich zainteresowanych nauką w Szkole Podstawowej z oddziałami sportowymi nr 5 i Gimnazjum Sportowym nr 76; dzień otwarty odbędzie się w sobotę, 20 marca, w godz. 9.00 – 13.00.

8. Dyrektor Konserwatorium Krakowskiego im. Witolda Lutosławskiego zaprasza na koncert kompozytorski ks. Wojciecha Kałamarza, który odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w Sali Fontany w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, mieszczącym się w Pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym 35. W programie Tryptyk pasyjny. Wstęp wolny.

9. Przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. specjalny dodatek rekolekcyjny, a w nim propozycje rekolekcji dla zapracowanych, samotnych i małżeństw – miejsca terminy, użyteczne podpowiedzi – oraz rozmowę z Jaskiem Melą o modlitwie i cierpieniu, zatytułowaną Jestem! Nie musisz się drzeć. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i Totus Tuus. W zakrystii można także kupić książkę Aktualności nieco omszałe, zawierającą felietony ks. Bogdana Markowskiego (częściowo znane nam z naszego parafialnego pisma). Do nabycia są także wielkanocne baranki Caritasu w cenie 6 złotych za sztukę.

11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Stefan Edward Dziedzic, z ul. Nawojki;

† Irena Janina Zajda, z ul. Altanowej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…