5. Niedziela Wielkanocna — 02.05.2010

1.      W miniony poniedziałek odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika św. Wincentego a Paulo w parku przed kościołem. Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom, którzy przyczynili do wzniesienia pomnika.

2.      Dziś przypada dzień imienin ks. Zygmunta Czekańskiego. Drogiemu Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

3.      Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy: dla dorosłych codziennie o godz. 18.00; dla dzieci – w tym tygodniu od wtorku do piątku o godz. 16.30.

4.      Jutro obchodzić będziemy w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny; Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego.

5.      We wtorek przypada święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa. Członkowie Stowarzyszenia Miłosierdzia zgromadza się we wtorek na Mszy św. o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej i na comiesięcznym spotkaniu po Mszy św.

6.      W pierwszą środę miesiąca o godz. 18.00 rozpocznie się uroczyste nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnym uczczeniu naszej Pani z Lourdes i prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.

7.      Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

8.      W pierwszy czwartek, w święto świętych apostołów Jakuba i Filipa, modlić się będziemy w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego; zapraszamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 9.30 do godz. 18.30, a także do udziału we Mszy św. o godz. 18.30, połączonej z udzieleniem ministrantom wyższych posług liturgicznych.

9.      W pierwszy piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 20.00, a o godz. 16.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci połączona z nabożeństwem majowym.

10.  W sobotę przypada w liturgii uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. W dniu imienin ks. kard. Stanisława Dziwisza pamiętajmy w naszych modlitwach o Pasterzu Kościoła krakowskiego.

11.  Przypominamy, że do września nie będzie odprawiana Msza św. dla młodzieży w kaplicy akademickiej o godz. 12.15.

12.  Uroczysty koncert w Filharmonii Krakowskiej z okazji 350. rocznicy śmierci św. Wincentego a Paulo odbędzie się we wtorek, 11 maja, o godz. 18.00. Karty wstępu zachowują swoją ważność.

13.  Od maja aż do wakacji działający przy naszej parafii Punkt konsultacji psychologiczno-pedagogicznej będzie czynny tylko w I i III czwartek miesiąca.

14.  Stowarzyszenie Miłosierdzia organizuje wczasy w Węgierskiej Górce w dniach 8 – 18 czerwca. Opłata wynosi 625 złotych. Zgłoszenia są przyjmowane w Klubie Parafialnym od wtorku do czwartku w godz. 15.00 – 18.00.

15.  Zgromadzenie Księży Misjonarzy organizuje pielgrzymkę do Rzymu na centralne uroczystości 350. rocznicy śmierci św. Wincentego a Paulo i św. Ludwiki de Marillac, które odbędą się we wrześniu. Z kolei Akcja Katolicka Archidiecezji Krakowskiej organizuje na przełomie czerwca i lipca pielgrzymkę do Lourdes i Paryża. Szczegółowe informacje na temat pielgrzymek można uzyskać w zakrystii.

16.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. rozmowę ze śląskim historykiem na temat Całunu Turyńskiego pt. Autentyk czy fałszerstwo?, o tajemnicy powodzenia paryskiego seminarium duchownego w artykule pt. Wyspa kleryków oraz o wartości abstynenckich przyrzeczeń dzieci pierwszokomunijnych.  Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne czasopisma.

17.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Franciszek Gotkowski, z ul. Warmijskiej;

† Jerzy Andrzej Rolewicz, z ul. Lea;

† Mieczysław Józef Wardęga, z ul. Spokojnej;

† Piotr Mączka, zamieszkały niegdyś przy ul. Rydla.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…