27. niedziela zwykła — 03.10.2010

1.      Dziś rozpoczyna się 66. Tydzień Miłosierdzia. Przed ołtarzem św. Antoniego jest wystawiony kosz na produkty żywnościowe i środki czystości, z przeznaczeniem dla ubogich parafian. Przed kościołem – zgodnie z zapowiedzią – Stowarzyszenie Miłosierdzia zbiera ofiary pieniężne na pomoc potrzebującym; członkowie Stowarzyszenia dziękują za wszystkie dary i ofiary, które zostaną przeznaczone na doraźne zapomogi, przygotowanie paczek i spotkań oraz pomoc świąteczną dla ubogich parafian.

2.      Gorąco zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00 i dodatkowo od poniedziałku do piątku: dla dzieci o godz. 16.30 oraz dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.

3.      W tym tygodniu odbędą się spotkania następujących grup i wspólnot:

  • Koła Przyjaciół Radia Maryja – w najbliższy poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy MB Częstochowskiej;
  • pierwsze po wakacjach spotkanie Kręgu biblijnego – w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej;
  • Wspólnoty Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca – w piątek po Mszy św. o godz. 18.30 w kaplicy MB Częstochowskiej.

4.      W sobotę, 9 października, przypada w liturgii święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

5.      W przyszłą niedzielę, 10 października, obchodzić będziemy X Ogólnopolski Dzień Papieski. Uroczystą Mszę św. dziękczynną za naszego wielkiego Rodaka z prośbą o rychłe wyniesienie na ołtarze odprawimy o godz. 9.30. Natomiast członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej będą zbierać przed kościołem ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

6.      Przypominamy że w tym tygodniu rozpoczynają się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas I, II i III gimnazjalnych; młodzież powinna zapisać się na spotkania po niedzielnej Mszy św. w kaplicy akademickiej o godz. 12.15. Szczegółowy plan spotkań przed bierzmowaniem jest zamieszczony w naszym piśmie Z życia parafii…,  jest także wywieszony w gablocie w wejściu do kościoła.

7.      Chór Mariański już dziś zaprasza do udziału w uroczystości 60-lecia jego działalności w okresie powojennym. W koncercie pod patronatem ks. kard. Stanisława Dziwisza i p. marszałka Marka Nawary – obok Chóru Mariańskiego – weźmie udział 140 śpiewaków, orkiestra Filharmonii Krakowskiej, chóry z Francji i Hiszpanii, soliści, sponsorzy i przyjaciele Chóru. Koncert odbędzie się w Filharmonii Krakowskiej w poniedziałek 25 października o godz. 19.00. Bilety będą do nabycia w kasie Filharmonii.

8.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli znajdziemy m.in. artykuł o tym, dlaczego wspieranie prasy katolickiej jest obowiązkiem katolika oraz dodatek Po prostu rodzina, w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o syberyjskiej parafii trzy razy większej od Polski, o trudnych relacjach z Rosją i o fatalnym poziomie polskiego dziennikarstwa. Do nabycia jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży, a na członków Wspólnoty Żywego Różańca czeka nowy numer pisma Różaniec. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy numer pisma Z życia Parafii

9.      W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:

†        Bolesław Jan Lejko, z ul. Królewskiej;

†        Aleksander Merunowicz, z ul. Krzywy Zaułek.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…