2. niedziela Adwentu — 05.12.2010

1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, które odprawimy dziś o godz. 18.00.

2. Gorąco zachęcamy do udziału w roratach, odprawianych w Adwencie w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Dorosłych i dzieci prosimy, aby przynosili na roraty lampiony lub świece.

3. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary na ten cel można składać do skarbon znajdujących w nawie głównej kościoła pod chórem.

4. W środę, 8 grudnia, obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30 – dla dzieci, 18.30 i 20.00. Małżonków oczekujących dziecka zapraszamy do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa, które będzie można otrzymać po każdej Mszy Świętej. Z racji uroczystości kancelaria parafialna nie będzie czynna.

5. W czwartek przypada dzień imienin ks. prof. Wiesława Przyczyny, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa w kapłańskiej posłudze i pracy naukowo-dydaktycznej.

6. Stowarzyszenie Miłosierdzia informuje, że żywność dla potrzebujących będzie wydawana w najbliższy czwartek od godz. 14.00.

7. W tym tygodniu odbędą się spotkania następujących grup i wspólnot:

· Koła Przyjaciół Radia Maryja – w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej;

· Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo – we wtorek o godz. 18.00 w Klubie Parafialnym;

· Spotkanie z cyklu Refleksje nad wiarą, połączone z wykładem i dyskusją – w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej;

· Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ – w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 w sali krucjaty;

· Wspólnoty Apostolskie Dzieło Pomocy dla Czyśćca – w piątek po Mszy św. o godz. 18.30 w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.

8. Zapraszamy na koncerty, które odbędą się w naszym kościele w ramach Krakowskiego Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych: w sobotę o godz. 19.00 odbędzie się koncert w wykonaniu chórów z Czech i Irlandii, a w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 12.30 będzie śpiewał Zespół Pieśni Dawnej z Bydgoszczy. Więcej informacji znajdziemy w gablocie Chóru Mariańskiego przy ul. Lea.

9. W przyszłą niedzielę odbędzie się przed naszym kościołem kwesta na rzecz kuchni św. Józefa dla ubogich, prowadzonej w prywatnym mieszkaniu Pani Sawickiej przy ul. Odrowąża. Pani Sawicka od 30 lat pomaga potrzebującym, przygotowując i wydając dziennie ok. 80 obiadów. Kuchnia utrzymuje się dzięki życzliwości i ofiarności ludzi dobrej woli. Za swoją działalność Pani Sawicka wraz ze zmarłą w ubiegłym roku siostrą otrzymały Nagrodę Miesięcznika i Wydawnictwa Znak im. Księdza Józefa Tischnera oraz zostały nominowane do Nagrody Totus Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za materialne wsparcie tej wspaniałej inicjatywy już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!

10. Dzisiaj członkowie Stowarzyszenia Miłosierdzia rozprowadzają przed kościołem kartki świąteczne, opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Natomiast w kościele przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz na dary rzeczowe: produkty żywnościowe i środki czystości dla osób potrzebujących pomocy.

11. Zachęcamy także do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny podejmuje m.in. tematy wątpliwości wokół kremacji zmarłych i prześladowania chrześcijan w krajach islamskich, a Niedziela – raz jeszcze temat nadziei i obaw irackich katolików oraz problematykę ewangelizacji przez prasę katolicką.

12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Zdzisław Piszczek, z ul. Chocimskiej;

† Tadeusz Marian Huptysiowski, z ul. Warmijskiej;

† Rozalia Olaś, z ul. Galla;

† Jarosława Korta, z ul. Kazimierza Wielkiego;

† Antonina Zofia Strocen, z ul. Smoluchowskiego;

† Władysław Siejak, z ul. Smoluchowskiego;

† Bogusława Winek, z ul. Staffa.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…