Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę zwykłą — 23.01.2011

1.      Dziś podczas Mszy św. o godz. 16.30 będzie śpiewał Chór Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie. Po Mszy św. chór wraz z solistami i orkiestrą wystąpi w kościele z koncertem kolęd i pastorałek. Serdecznie zapraszamy!

2.      W najbliższy wtorek, 25 stycznia, przypada w liturgii święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, obchodzone przez Księży Misjonarzy jako dzień powstania Zgromadzenia. W tym dniu zakończymy w naszej parafii Rok św. Wincentego a Paulo. Uroczysta Msza św. w intencjach Księży Misjonarzy i Rodziny Wincentyńskiej zostanie odprawiona o godz. 18.30.

3.      Duszpasterze akademiccy zapraszają na Mszę św. w intencji studentów przystępujących do sesji egzaminacyjnej: w najbliższy wtorek o godz. 20.00.

4.      W środę podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji misjonarzy, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na pomoc misjom.

5.      W przyszłą niedzielę i w kolejne niedziele ferii zimowych nie będzie dodatkowych Mszy Świętych w kaplicy akademickiej: dla przedszkolaków o godz. 11.00 i dla młodzieży o godz. 12.15.

6.      Nasz Chór Mariański wystąpi z koncertem kolęd w auli Akademii Górniczo-Hutniczej w czwartek, 27 stycznia, o godz. 18.00.

7.      Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

– dzisiaj – ul. Lea numery nieparzyste 33a – 79;

– w poniedziałek, 24 stycznia – ul. Lea numery nieparzyste 99 – 165 i numery 100, 110, 114A oraz ul. Toruńska;

– we wtorek, 25 stycznia – ulice Czarnowiejska i Staszczyka;

– w środę 26 stycznia – ulice Krzywy Zaułek, Miechowska i Tokarskiego;

– w czwartek, 27 stycznia – ulice Bronowicka, Gramatyka i Staffa;

– w piątek, 28 stycznia – ulice Chmiela, Kawiory, Ogrodniczek i Urzędnicza oraz Kolęda dodatkowa.

Kolędę rozpoczynamy dziś o godz. 15.00, w pozostałe dni o godz. 16.00. Woda święcona znajduje się przy szopce w kaplicy pojednania.

8.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli i Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. analizy raportu MAK o katastrofie smoleńskiej i obszerne komentarze do niego; Gość Niedzielny zamieszcza także rozmowę z ks. Sławomirem Oderem, postulatorem procesu beatyfikacyjnego papieża Jana Pawła II. Są także nowe numery dominikańskiego Listu, Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz pisma za złotówkę – CHIT, w którym znajdziemy m.in. teksty poświęcone uczestnictwu w Eucharystii.

9.      W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Aniela Zofia Jaremko, z ul. Smoluchowskiego;

† Marian Stanisław Lenart, z ul. Reymonta;

† Zofia Grabowska-Robak, z ul. Skarbińskiego;

† Halina Maria Dusik, z ul. Jadwigi z Łobzowa;

† Kazimierz Julian Koziara, z ul. Lea.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…