Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę zwykłą — 30.01.2011

1. Decyzją jury Konkursu Związku Kompozytorów Polskich ks. dr Wojciech Kałamarz otrzymał Nagrodę Główną im. ks. prof. Hieronima Feichta za pracę naukową w dziedzinie muzykologii. Serdecznie gratulujemy ks. Wojciechowi i życzymy dalszych sukcesów w pracy kompozytorskiej i naukowo-dydaktycznej.

2. W minionym tygodniu zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach. Bóg zapłać! także za złożone ofiary, przeznaczone na utrzymanie seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Ks. Opiekun dziękuje także za datki ofiarowane ministrantom i krucjatkom.

3. Przypominamy, że w okresie ferii zimowych nie odprawiamy w niedziele dodatkowych Mszy Świętych w kaplicy akademickiej: dla przedszkolaków o godz. 11.00 i dla młodzieży o godz. 12.15.

4. Zapraszamy na niedzielne nieszpory, które odprawimy dziś o godz. 18.00.

5. Spotkanie Grupy Wsparcia w Żałobie odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w Klubie Parafialnym;

6. W środę, 2 lutego, przypada w liturgii święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30 [dla dzieci], 18.30 i 20.00. Na początku każdej Mszy św. poświęcimy gromnice. Z racji pierwszej środy miesiąca o godz. 18.00 odbędzie się procesja światła, a po niej wspólna modlitwa różańcowa. Święto Ofiarowania Pańskiego przeżywane jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na wsparcie klasztorów i domów zakonnych, borykających się z trudnościami materialnymi. W środę kancelaria parafialna nie będzie czynna.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu wyjątkowo od godz. 15.30 do 18.30;
– w piątek okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 20.00, a o godz. 16.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci; odwiedziny kapłanów w domach chorych odbędą się dopiero w dniu odpustu parafialnego, w piątek, 11 lutego.
– w sobotę – dzień modlitw o wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II – zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.

8. Nasza parafia razem z parafią bł. Anieli Salawy organizuje pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się od 29 kwietnia do 6 maja. W programie m.in. udział w uroczystościach beatyfikacyjnych Jana Pawła II, Rzym, Asyż, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Loreto, Padwa i Wenecja. Szczegółowe informacje na temat pielgrzymki można uzyskać w zakrystii.

9. NZOZ Falck Medycyna Region Małopolski przy ul. Mazowieckiej 4/6 w Krakowie przyjmuje pacjentów na specjalistyczne wizyty lekarskie na zasadach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Szczegóły znajdziemy w gablocie przy wejściu do kościoła.

10.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Jest do nabycia m.in. pismo za złotówkę – CHIT, w którym znajdziemy teksty poświęcone uczestnictwu w Eucharystii, nowy numer miesięcznika Różaniec oraz Ola i Jaś dla najmłodszych. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy numer naszego pisma Z życia Parafii

11.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Aniela Kurek, z ul. Smoluchowskiego;

† Tadeusz Ziętara, z ul. Lea;

† Marek Lucjan Bednarczyk, z ul. Nawojki;

† Leszek Józef Heller, z ul. Czarnowiejskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…