Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego — 24.04.2011

1. Drogim Mieszkańcom naszej Parafii oraz wszystkim uczęszczającym do naszego kościoła składamy serdeczne życzenia wielkanocne: wielu łask Bożych, ra­dości i pokoju. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas błogosławień­stwem i udziela wszelkich potrzebnych darów!

2. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uświetnienie Triduum Paschalnego. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Chóru Mariańskiego i pana dyrygenta Jana Rybarskiego. Składamy również serdeczne podziękowania za ofiary złożone podczas święcenia pokarmów, przeznaczone na utrzymanie seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za dary, złożone w okresie Wiel­kiego Postu do kosza przy ołtarzu św. Antoniego, i ofiary pieniężne na rzecz ubogich; Stowarzyszenie Miłosierdzia w czasie kwesty 13 marca zebrało 5.008 złotych; z otrzymanych darów i złożonych ofiar Stowarzyszenie Miłosierdzia przygotowało m.in. prawie 200 paczek świątecznych dla Parafian samotnych i biednych.

4. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego; nie będzie jedynie dodatkowych Mszy Świętych w kaplicy akademickiej dla dzieci przedszkolnych i dla młodzieży oraz nieszporów. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież zapraszamy do kościoła na uroczystą Mszę św. godz. 11.00. Dodatkowych Mszy Świętych nie będzie również w przyszłą niedzielę, 1 maja.

5. Ofiary zbierane na tacę w Poniedziałek Wielkanocny będą przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

6. Począwszy od wtorku aż do listopada nie będzie w naszym kościele w dni powszednie Mszy św. o godz. 15.00.

7. W czasie Mszy św. i nowenny do Matki Bożej w środę o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencjach misyjnych, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na cele misyjne.

8. W najbliższy piątek, z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. Naszych Parafian samotnych i ubogich zapraszamy na podwieczorek wielkanocny: w sobotę, 30 kwietnia, na godz. 14.00 do Klubu Parafialnego.

10. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiać będziemy począwszy od soboty, 30 kwietnia, codziennie o godz. 18.00.

11. Bardzo prosimy, aby dzieci, które zbierały wielkopostne ofiary do skarbonek z napisem Jał­mużna Wielkopostna, przyniosły swoje ofiary w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 (zebrane pieniądze będą przeznaczone na działalność dobroczynną Caritas).

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. prawdziwe historie o zmartwychwstaniu w życiu konkretnych ludzi oraz teksty poświęcone przygotowaniu do Pierwszej Komunii Świętej, a w Niedzieli – historię zwycięstwa pisaną krzyżem, który trzymał Jan Paweł II w swój ostatni Wielki Piątek. Są do nabycia również inne pisma, poświęcone w dużej części zbliżającej się beatyfikacji Jana Pawła II, w tym Przewodnik Katolicki z dołączonym modlitewnikiem W drodze do Domu Ojca z bł. Janem Pawłem II.

13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Józef Edward Mitkowski, z ul. Czarnowiejskiej;

† Bogusław Pszczółkowski, z ul. Rydla.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…