Ogłoszenia duszpasterskie na 32. niedzielę zwykłą — 06.11.2011

1. Ponownie witamy pośród nas ks. Marka Krawczyka, któremu życzymy Bożego błogosławieństwa i kapłańskiej radości w posłudze duszpasterskiej w naszej parafii.

2. Kartki z wypominkami można jeszcze składać w zakrystii. Natomiast wypominki całoroczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii parafialnej. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a za polecanych w wypominkach całorocznych – w każdą niedzielę o godz. 7.30

3. W środę przypada w liturgii święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

4. W tym tygodniu odbędą się spotkania następujących grup i wspólnot:

• Koła Przyjaciół Radia Maryja – w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej;

• Stowarzyszenia Miłosierdzia – we wtorek o godz. 17.00; spotkanie rozpocznie się Mszą św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej;

• Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa – w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 w sali parafialnej.

5. W najbliższy piątek, 11 listopada, będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. w intencji

Ojczyzny, którą odprawimy o godz. 18.30. Ks. kard. Stanisław Dziwisz udzielił na ten dzień dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.

6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii O. Pawła Teperskiego z zakonu Ojców Kapucynów, który zaprosi wiernych na katechezy neokatechumenalne, zaplanowane od następnego tygodnia

7. Zgodnie z zapowiedzią – członkowie Chóru Mariańskiego zbierają dziś przed kościołem ofiary do puszek na organizację koncertu patriotycznego z okazji Święta Niepodległości, który odbędzie się w niedzielę 13 listopada o godz. 17.00 w Filharmonii Krakowskiej. U Chórzystów można także nabyć karty wstępu na koncert. Dochód z koncertu będzie przeznaczony na odtworzenie Parku pamięci w Zułowie na Litwie (jest to miejsce, gdzie urodził się Józef Piłsudski). Polecamy tę sprawę ofiarności parafian.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego władze najbardziej zlaicyzowanych krajów najwięcej dopłacają do działalności Kościołów oraz o tym, że w historii Polski krzyż i wolność kraju zawsze idą w parze. Do nabycia jest także Niedziela, List i nowy numer pisma Różaniec. W zakrystii można także nabyć nasz parafialny kalendarz ścienny na 2012 rok, w promocyjnej cenie 4 złote za sztukę.

9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Leon Więcław, z ul. Nawojki;

† Janina Płatek, z ul. Królewskiej;

† Marcella Ciecińska, z ul. Kazimierza Wielkiego.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…