Ogłoszenia duszpasterskie – na 4. niedzielę Adwentu — 18.12.2011

1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Zebraliśmy 13 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczymy na sfinansowanie renowacji filarów w kościele i kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej, a także na pokrycie kosztów uruchomienia nowych dzwonów elektronicznych. Zostanie nam jeszcze do uregulowania ok. 6 tysięcy złotych, jako zobowiązanie płynące z odnowienia krzeseł w prezbiterium. Rozumiemy, że czas przedświąteczny jest bardzo obciążony wydatkami. Dlatego też wszystkim ofiarodawcom składamy szczególne Bóg zapłać!

2. Ks. Jan Jarco, proboszcz parafii św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie na osiedlu Kliny-Zacisze, bardzo serdecznie dziękuje za ofiary złożone na tacę w niedzielę, 14 listopada. Na budowę nowej świątyni zebrano ponad 19.000 zł.

3. Na zakończonym II Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych nasz Chór Mariański uplasował się na II miejscu, jako najlepszy z polskich zespołów uczestniczących w konkursie. Serdecznie gratulujemy Dyrygentowi, p. Janowi Rybarskiemu, i wszystkim Chórzystom, a młodzież uzdolnioną muzycznie zapraszamy do włączenia się w działalność Chóru.

4. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, które odprawimy dziś o godz. 18.00.

5. Zachęcamy także do udziału w roratach, odprawianych w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30.

6. S. Beata, Zarząd i członkowie Stowarzyszenie Miłosierdzia dziękują serdecznie Kierownictwu sklepu Carrefour market przy ul. Lea 53 za zgodę na włączenie Stowarzyszenia w zbiórkę żywności, prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej w dniach 9 – 10 grudnia, młodzieży akademickiej za pomoc w akcji, a klientom za ofiarowane dary, które zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym.

Życzenia i paczki świąteczne będą przekazane wiernym chorym i potrzebującym w najbliższy wtorek po godz. 13.00.

7. Cotygodniowa adoracja eucharystyczna w najbliższy czwartek rozpocznie się dopiero po Mszy św. o godz. 15.00.

8. Okazja do spowiedzi świątecznej: w środę, czwartek i piątek w godz. 6.00 – 10.00 i 16.30 – 20.30, a w Wigilię tylko w godz. 6.00 – 11.00. W Wigilię nie będzie żadnych nabożeństw popołudniowych, a kancelaria parafialna będzie nieczynna.

9. Liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczniemy od Mszy Świętej sprawowanej o północy. Wcześniej w naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni i świadectwa miłości względem najbliższych, ale także znajomych i sąsiadów. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

10. Ofiary zebrane na tacę w czasie Pasterki – czyli uroczystej Mszy św. o północy – zostaną przeznaczone na Fundusz Obrony Życia Nienarodzonych SOS.

11. W pierwsze i drugie święto Bożego Narodzeniaporządek nabożeństw w naszym kościele jak w każdą nie­dzielę. Nie będzie jedynie Mszy Świętych w kaplicy akademickiej dla przedszkolaków i dla młodzieży oraz nieszporów. Dzieci przedszkolne i młodzież zapraszamy do kościoła na uroczystą Mszę św. o godz. 11.00.

12. W drugi dzień świąt odprawimy o godz. 11.00 uroczystą Eucharystię w intencji rodzin naszej parafii. Do udziału w tej Mszy św. zapraszamy szczególnie małżonków obchodzących w tym roku jubileusz sakramentu małżeństwa. Jednocześnie prosimy jubilatów o zgłoszenie w zakrystii bądź kancelarii parafialnej uczestnictwa we wspólnej modlitwie dziękczynnej.

13. Ministranci rozprowadzają przed kościołem kalendarze parafialne na przyszły rok, opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jak spowiedź uratowała teatr Mumio od rozpadu, o karierze Violetty Villas i o odchodzących z Kościoła, którzy nigdy w nim nie byli, znajdziemy także wywiad z ks. biskupem Grzegorzem Rysiem, nowym biskupem pomocniczym naszej archidiecezji. Do nabycia jest także m.in. nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, w cenie 7 złotych za egzemplarz.