Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Narodzenia Pańskiego — 25.12.2011

1. Na święta Narodzenia Pańskiego wszystkim Parafianom, modlącym się w naszej świątyni oraz gościom składamy najserdeczniejsze życzenia: niech Święta przybliżą nas jeszcze bardziej nie tylko do siebie wzajemnie, w naszych rodzinach i wspólnotach, ale niech nas przybliżą do Jezusa, abyśmy potrafili Mu odpowiedzieć w naszym codziennym życiu miłością, wiernością i zaufaniem w Jego zbawcze plany.

2. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na wsparcie działalności charytatywnej Stolicy Apostolskiej.

3. Dziś i jutro porządek Mszy Świętych w naszym kościele tak jak w każdą nie­dzielę. Nie będzie jedynie dodatkowych Mszy Świętych w kaplicy akademickiej dla przedszkolaków i dla młodzieży oraz nieszporów. Dzieci i młodzież zapraszamy do kościoła na uroczystą Mszę św. godz. 11.00.

4. W drugi dzień świąt, w święto Świętego Szczepana, odprawimy o godz. 11.00 uroczystą Eucharystię w intencji rodzin naszej parafii. Do udziału w tej Mszy św. zapraszamy szczególnie małżonków obchodzących w kończącym się roku jubileusz sakramentu małżeństwa.

5. Ofiary zbierane na tacę w drugi dzień świąt będą przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

6. Kancelaria parafialna w dniach przed Nowym Rokiem będzie czynna tylko po południu: w godz. 16.00 – 18.00. Za utrudnienie przepraszamy.

7. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania paczek świątecznych dla ubogich i spotkania wigilijnego dla osób samotnych z terenu naszej parafii. Dziękujemy s. Beacie, członkom Stowarzyszenia Miłosierdzia, bardzo licznym ofiarodawcom oraz studentom i Młodzieży Misjonarskiej, którzy roznosili paczki po domach. Z ofiarowanych produktów i złożonych ofiar Stowarzyszenie Miłosierdzia przygotowało prawie 240 paczek świątecznych.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym – tym razem w cenie 7 złotych – znajdziemy m.in. przegląd najważniejszych wydarzeń minionego roku i opowieść o tym, dlaczego każda z Ewangelii inaczej opowiada o narodzeniu Jezusa, a w Niedzieli – w cenie 8 złotych – kalendarz na przyszły rok i wywiad z kard. Zenonem Grocholewskim, prefektem Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej. Do nabycia jest Ola i Jaś dla najmłodszych, Miłujcie się! dla młodzieży i pismo dla kobiet – List do Pani oraz kalendarz parafialny na przyszły rok.

9. Wizytę duszpasterską w domach naszych parafian rozpoczniemy w poniedziałek, 2 stycznia. Program kolędy jest podany w najnowszym numerze naszego pisma Z życia Parafii…, które jest wyłożone przy wyjściach z kościoła.

10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Janina Jamrozik, z ul. Lea;

† Józef Koloch, z ul. Staffa;

† Stanisława Sumara, z ul. Urzędniczej;

† Maria Stanisława Jedlikowska, z ul. Obopólnej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…