Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę zwykłą — 22.01.2012

1. Ks. Proboszcz zaprasza nowe osoby, a szczególnie mężczyzn do włączenia się do wspólnoty Żywego Różańca: informacje i zapisy dziś po Mszy św. w zakrystii.

2. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.

3. Wspólnota Seminarium księży Misjonarzy bardzo serdecznie zaprasza na Triduum ku czci św. Pawła Apostoła, a szczególnie na Mszę św. odpustową, której będzie przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz, w poniedziałek 23 stycznia o godz. 18.00 w kościele seminaryjnym przy ul. Stradomskiej 4. Na Mszy św. będzie śpiewał nasz Chór Mariański. Szczegółowe obchody Triduum zostały podane na plakacie umieszczonym w przedsionku kościoła.

4. W najbliższą środę, 25 stycznia, przypada w liturgii święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, obchodzone jako dzień powstania Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Uroczysta Msza św. w intencjach Księży Misjonarzy i Rodziny Wincentyńskiej w naszym kościele zostanie odprawiona o godz. 18.30.

5. W środę podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy także w intencji misjonarzy, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na pomoc misjom.

6. Stowarzyszenie Miłosierdzia będzie wydawało masło z Banku Żywności w najbliższy czwartek w godz. 14.00 – 17.00 w Klubie Parafialnym. Prosimy o zgłoszenie się osób potrzebujących, legitymujących się aktualnymi dokumentami.

7. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 w sali parafialnej.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 16.30 będzie śpiewał nasz Chór Mariański, a po Mszy św. wystąpi z koncertem kolęd i pastorałek. Po koncercie odbędzie się spotkanie opłatkowe, na które zapraszamy również byłych chórzystów.

9. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

· dzisiaj – ul. Nawojki;

· w poniedziałek, 23 stycznia – ul. Obopólna bez numeru 3 oraz ul. Warmijska;

· we wtorek, 24 stycznia – ulice Krzywy Zaułek, Obopólna nr 3 oraz Rolnicza;

· w środę 25 stycznia – ul. Armii Krajowej;

· w czwartek, 26 stycznia – ul. Nowowiejska oraz Kolęda dodatkowa.

Kolędę rozpoczynamy dziś o godz. 15.30, w pozostałe dni o godz. 16.30. Woda święcona znajduje się przy szopce w kaplicy pojednania.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego we współczesnej Francji nie można mówić o wymordowaniu mieszkańców katolickiej Wandei podczas rewolucji francuskiej oraz o toczącej się ostatnio dyskusji na temat „formalnego wystąpienia z Kościoła”. Do nabycia jest także Niedziela, List i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Maria Hasior, z ul. Lea;

† Franciszek Hieronim Wać, z ul. Piastowskiej;

† Rozalia Luzar, z ul. Smoluchowskiego;

† Władysława Kozioł, z ul. Skarbińskiego;

† Róża Maria Dąmbska, z ul. Kazimierza Wielkiego;

† Józefa Siemińska-Grzywa, z ul. Nowowiejskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…