Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego — 20.05.2012

1. Dziś podczas Mszy Świętych o godz. 10.30 i 12.30 dwie grupy dzieci przystąpią [przystąpiły] do Pierwszej Komunii św. Dzieci wezmą udział w nabożeństwie majowym: pierwsza grupa o godz. 16.00, druga o godz. 18.00, a od poniedziałku do piątku – w ramach Białego Tygodnia – będą uczestniczyły we Mszy św. o godz. 16.30, połączonej z nabożeństwem majowym.

2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny.

3. Dziewczęta i chłopców z klas drugich i starszych zapraszamy do służby liturgicznej w naszym kościele: chłopców – na spotkania nowych kandydatów na ministrantów w środy o godz. 17.00, a dziewczęta – na spotkania kandydatek do Krucjaty Maryjnej również w środy o godz. 17.45 w sali parafialnej.

4. Stowarzyszenie Miłosierdzia zaprasza osoby potrzebujące po artykuły z Banku Żywności – w najbliższą środę w godz. 14.00—17.00 do Klubu Parafialnego.

5. W środę w czasie nowenny do Matki Bożej i Mszy św. modlić się będziemy w intencjach misyjnych, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na cele misyjne.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Studenci z naszego duszpasterstwa zapraszają na czuwanie modlitewne w sobotę, w Wigilię Zielonych Świąt, które rozpocznie się w kościele o godz. 21.00 i zakończy uroczystą Msza św. o północy.

7. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w sali parafialnej.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czy spodziewamy się nieba i czego po nim oczekujemy; czy parlament Europejski jest potrzebny; oraz o Kocudzy – wiosce, z której pochodzi zespół Jarzębina. Do zakupienia jest także Niedziela, List oraz nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Michał Lis, z ul. Rydla;

† Andrzej Oskar Jura, z ul. Galla;

† Jacek Andrzej Kowalski, z ul. Królewskiej;

† Krystyna Maria Nowyk, z ul. Żelechowskiego.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…