Ogłoszenia duszpasterskie na 25. niedzielę zwykłą – 23.09.2012

1. Dziś zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

2. Od jutra w dni powszednie – od poniedziałku do piątku – ponownie będą odprawiane Msze św. akademickie o godz. 20.00, a studenci będą mieli okazję do spowiedzi od godz. 19.30 do godz. 20.00.

3. Od poniedziałku zapraszamy do udziału w Triduum ku czci św. Wincentego a Paulo: na Mszę św. o godz. 18.30 i wspólną modlitwę za przyczyną św. Wincentego. W środę podczas nowenny do Matki Bożej i Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji misji, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na pomoc misjonarzom.

4. W czwartek – 27 września – obchodzić będziemy w naszej parafii uroczystość św. Wincentego a Paulo, patrona dzieł chrześcijańskiego miłosierdzia, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00. Okolicznościowe kazanie wygłosi i uroczystej Mszy św. wieczornej będzie przewodniczył ks. dr hab. Piotr Majer, kanclerz Kurii Metropolitalnej; wieczorne uroczystości rozpocznie wspólna modlitwa przy pomniku św. Wincentego a Paulo o godz. 18.30. W czwartek w naszym kościele będzie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Z racji uroczystości – kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Stowarzyszenie Miłosierdzia – z racji uroczystości św. Wincentego a Paulo – zaprasza biednych i bezdomnych na ciepły posiłek w czwartek o godz. 14.00 do Klubu Parafialnego.

5. W sobotę, 29 września, obchodzić będziemy święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

6. W przyszłą niedzielę, 30 września, zainaugurujemy niedzielne Msze św. dla młodzieży w kaplicy akademickiej o godz. 12.15. Msza św. w przyszłą niedzielę rozpocznie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, obejmujące uczniów klas I, II i III gimnazjalnych; na spotkania należy się zapisać po niedzielnej Mszy Świętej. Po Mszy św. odbędzie się także pierwsze spotkanie dla uczniów klas I gimnazjalnych.

7. Apostolat Maryjny jest wspólnotą wiernych, którzy pragną czynić dobro w najbliższym otoczeniu – w rodzinie, pośród znajomych i przyjaciół oraz w miejscu pracy – za wzorem i pod opieką Matki Najświętszej. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w działalność Apostolatu Maryjnego, zapraszamy na comiesięczne spotkanie w przyszłą niedzielę, 30 września, o godz. 16.00 w sali parafialnej.

8. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów w Ludźmierzu, na Krzeptówkach w Zakopanem i w Zakopanem-Olczy w sobotę 13 października. Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku Akcji Katolickiej.

9. Towarzystwo Przyjaciół Chorych «Hospicjum im. św. Łazarza» zaprasza na bezpłatne szkolenie: «Ku pomocy rodzinie osób niepełnosprawnych». Szczegóły znajdziemy na wywieszonym plakacie.

10. Rada Dzielnicy zaprasza na konsultacje społeczne na temat rozszerzenia strefy ograniczonego parkowania w Dzielnicy V Krowodrza: w środę, 26 września, o godz. 18.00 do dawnego liceum przy kościele Bł. Anieli Salawy.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego 25-letni mężczyźni są niedojrzałymi chłopcami i nie potrafią podjąć decyzji na całe życie oraz o skrajnie niebezpiecznym eksperymencie, który może zniszczyć nasze społeczeństwo. Do nabycia jest także Niedziela, List, Źródło, List do Pani i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

12. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Ewa Małgorzata Żelechowska, z ul. Lea;

† Domicela Teodozja Sieradzka, z ul. Galla;

† Genowefa Mandecka, z ul. Chocimskiej.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…