Ogłoszenia duszpasterskie na 27. niedzielę zwykłą – 07.10.2012

1. Przez cały Tydzień Miłosierdzia przy ołtarzu św. Antoniego będzie wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii. Także na ten cel Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo zbiera dziś przed kościołem ofiary pieniężne. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za wszelkie ofiary i dary złożone na pomoc potrzebującym.

2. W październiku codziennie o godz. 18.00 odprawiamy nabożeństwo różańcowe, a dodatkowo od poniedziałku do piątku jest nabożeństwo różańcowe dla dzieci o godz. 17.00 oraz dla studentów i młodzieży o godz. 19.30. Wszystkich gorąco zachęcamy i zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej.

3. Zebranie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w poniedziałek, 8 października, o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

4. Zebranie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo odbędzie się we wtorek, 9 października; spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

5. Artykuły spożywcze dla ubogich z Banku Żywności będą wydawane w Klubie Parafialnym w czwartek, 11 października, od godz. 14.00.

6. W czwartek rozpoczniemy w Kościele Rok Wiary. Papież Benedykt XVI napisał: Chcemy obchodzić ten Rok Wiary w sposób godny i owocny. Trzeba zintensyfikować refleksję na temat wiary, aby pomóc wszystkim wierzącym w Chrystusa w stawaniu się bardziej świadomymi i ożywić ich przywiązanie do Ewangelii. W naszym kościele Rok Wiary zainauguruje uroczysta Msza św. w czwartek o godz. 18.30 – i wszystkich zapraszamy do udziału w tej Mszy Świętej.

7. Spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 w sali parafialnej.

8. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek, 12 października, na Mszę św. o godz. 18.30 i spotkanie formacyjne w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

9. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Miłosierdzia zaprasza na tradycyjne spotkanie dla parafian starszych i samotnych, które rozpocznie się o godz. 16.00 w Klubie Parafialnym.

10. W przyszłą niedzielę wszystkich studentów i pracowników wyższych uczelni zapraszamy na uroczystą inaugurację roku akademickiego w DA «Na Miasteczku»: Mszy św. o godz. 20.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. prof. Wojciech Paluchowski CM, były duszpasterz akademicki w naszym Duszpasterstwie.

11. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej.

12. Dziś przed kościołem wolontariusze zbierają podpisy dla poparcia inicjatywy Stowarzyszenia Mieszkańców Bronowic pod nazwą Zielone Bronowice, mającej na celu obronę terenów zielonych w naszej dzielnicy.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. dlaczego Robert Schuman, jeden z założycieli zjednoczonej Europy, może wkrótce zostać ogłoszony błogosławionym oraz o tym, czy przebudzenie duchowe w Polsce jest faktem – czy chwytem reklamowym. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, List do Pani, Różaniec i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy jeszcze najnowszy numer naszego pisma Z Życia Parafii

14. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Anna Maria Gnoińska, z ul. Skarbińskiego;

† Maria Wiktoria Wąsik, z ul. Chocimskiej;

† Stefania Kremer, z Al. Kijowskiej;

† Zofia Chmiel, z ul. Altanowej.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…