Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę zwykłą — 20.01.2013

1. Dziś zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

2. Dziś możemy ofiarą do puszek wesprzeć chorą 4-letnią Madzię, która potrzebuje środków na operację serca. Przed kościołem kwestę na ten cel prowadzi Stowarzyszenie Charytatywne „Dobromir”.

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w archidiecezji krakowskiej Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Szczegółowy program obchodów Tygodnia w naszym mieście został wywieszony w gablotach. W intencji jedności wszystkich wierzących w Chrystusa modlić się będziemy szczególnie podczas Mszy Świętych o godz. 18.30.

4. Nasz Chór Mariański zaprasza na koncert kolęd do głównej auli AGH w jutro, w poniedziałek o godz. 18.00.

5. Duszpasterze akademiccy zapraszają na Mszę św. w intencji studentów przystępujących do sesji egzaminacyjnej: w najbliższą środę o godz. 20.00.

6. W piątek, 25 stycznia, przypada w liturgii święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, obchodzone przez Księży Misjonarzy jako dzień powstania Zgromadzenia. Uroczysta Msza św. w intencjach Księży Misjonarzy i Rodziny Wincentyńskiej zostanie odprawiona o godz. 18.30.

7. Ks. rektor Paweł Holc w piątek zaprasza na uroczystość odpustową Nawrócenia św. Pawła Apostoła do kościoła seminaryjnego przy ul. Stradomskiej: Mszy św. koncelebrowanej o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz, arcybiskup metropolita krakowski.  

8. W miesiącu lutym będzie można w naszej parafii skorzystać z bezpłatnej konsultacji psychologicznej. Po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym – psycholog będzie przyjmował w pokoiku obok zakrystii. Numer telefonu można otrzymać w zakrystii.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o nawróceniach za sprawą babci i dziadka oraz o kłamstwie, które legło u podstaw prawa dopuszczającego aborcję w Stanach Zjednoczonych. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, List, Ola i Jaś dla najmłodszych oraz nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, zawierający m.in. komputerowe testy dla szóstoklasistów na płycie CD.

10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Mieczysław Giedymin Bywalewski, z ul. Nowowiejskiej;

† Anna Flaga, z ul. Królewskiej;

† Stanisław Mełech, z ul. Armii Krajowej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…