Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę zwykłą — 10.02.2013

1. W minionym tygodniu zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach. Bóg zapłać! także za złożone ofiary, przeznaczone na utrzymanie seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Ks. Opiekun dziękuje także za datki ofiarowane ministrantom i krucjatkom.

2. Zapraszamy na niedzielne nieszpory, które odprawimy dziś o godz. 18.00.

3. Jutro, w poniedziałek, obchodzić będziemy święto naszej wspólnoty parafialnej – uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, która zainauguruje jubileusz 90-lecia istnienia naszej parafii. Msze Święte odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 18.30 i 20.00.

Dzień Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest przeżywany w całym Kościele jako Światowy Dzień Cho­rego. W intencji osób chorych i starszych modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 15.00, połączonej z udzielaniem sakramentu namaszczenia. Wszystkich, którzy pragną przyjąć sakrament chorych, prosimy o wypisanie na kartce danych personalnych (imię, nazwisko oraz adres); kartkę należy wręczyć kapłanowi udzielającemu sa­kramentu. Po Mszy św. odbędzie się w Klubie Parafialnym słodki podwieczorek dla osób samotnych i starszych, zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłosierdzia.

Natomiast główne uroczystości odpustowe rozpoczną się wspólną modlitwą różańcową o godz. 18.00. Następnie, o godz. 18.30, wyruszy procesja światła, a po niej arcybiskup metropolita krakowski, ks. kardynał Stanisław Dziwisz będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. koncelebrowanej. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Członków grup parafialnych i Wiernych związanych z naszą świątynią do udziału w wieczornych uroczystościach, i prosimy o przyniesienie świec i lampionów. Sakrament namaszczenia chorych będzie można przyjąć także po Mszy św. o godz. 18.30, jak i po pozostałych Mszach Świętych.

4. Spotkanie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo odbędzie się we wtorek; spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

5. W najbliższą środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30 (dla dzieci), 18.30 i 20.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.

6. W piątki Wielkiego Postu odprawiać będziemy Drogę krzyżową: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu odprawiać będziemy o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

7. Kancelaria parafialna w poniedziałek i środę będzie nieczynna.

8. Dyrekcje i Nauczyciele szkół podstawowych zapraszają rodziców z dziećmi sześcio- i siedmioletnimi na Dni Otwarte, które odbędą się w najbliższą sobotę: w Szkole Podstawowej nr 5 w godz. 10.00-13.00, a w szkole Podstawowej nr 12 w godz. 10.00-12.00. 

9. W przyszłym tygodniu rozpoczną się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjalnych, którzy nie uczestniczyli w przygotowaniu w I semestrze: dla uczniów klas drugich w niedziele po Mszy św. o godz. 12.15 w kaplicy akademickiej, a dla uczniów klas pierwszych we wtorki o godz. 17.30 w sali parafialnej.

10. Na tradycyjny kiermasz strojów pierwszokomunijnych zapraszamy za dwa tygodniem – w niedzielę 24 lutego, o godz. 12.30 do sali akademickiej.

11. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i studentów rozpoczną się w naszym kościele w niedzielę 3 marca.

12. Dawny Dom Katolicki, przekazany parafii przez Stowarzyszenie U Siemachy, wymaga gruntownego odnowienia i wyposażenia wnętrz. Dlatego zwracamy się do naszych Parafian i do firm o pomoc: środki czystości i artykuły szkolne dla dzieci (do wyposażenia świetlicy) prosimy o przekazywanie do kancelarii parafialnej, tam też będziemy oczekiwać na informacje o możliwości pozyskania stolików, krzeseł i innego, niezbędnego sprzętu.  

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym zainteresowani znajdą m.in. artykuł omawiający okolicznościach likwidacji dwóch ośrodków Stowarzyszenia U Siemachy, w tym także ośrodka przy ul. Lea.   

14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Stefan Szczykutowicz, z Al. Kijowskiej;

† Stanisława Prochwicz, z ul. Staffa. 

Bożemu Miłosierdziu polećmy także † Józefa Rybarskiego, brata naszego Pana Organisty: Wieczny odpoczynek…