Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę Wielkiego Postu — 24.02.2013

1. Dziś zapraszamy na kiermasz strojów pierwszokomunijnych: o godz. 12.30 do sali akademickiej.

2. Zachęcamy do częstego udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie żale odprawiamy w niedziele o godz. 17.30, a Drogę krzyżową w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.

3. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo będzie zbierało przed kościołem ofiary pieniężne, które będą przeznaczone na zakup żywności dla parafian w potrzebie. Stowarzyszenie przekaże także prośbę o wspieranie Stowarzyszenia poprzez przekazanie 1% podatku, który zostanie przeznaczony na pomoc rodzinom w potrzebie, wspieranie najuboższych parafian i letni wypoczynek dzieci. Przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii. Natomiast przy wyjściu z kościoła znajdziemy skarbonę do składania jałmużny wielkopostnej.

4. W środę podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św. wieczornej będziemy się modlić w intencji misji, a ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na pomoc misjonarzom.

5. W czwartek, w dniu rezygnacji z urzędu papieża Benedykta XVI, 28 lutego o godz. 19.30 w kościele św. Anny zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za dar pontyfikatu Ojca Świętego Benedykta XVI, z prośbą o światło Ducha Św. dla kardynałów- elektorów, którzy będą wybierać następcę św. Piotra. Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. bp Grzegorz Ryś. W naszym kościele w tych intencjach modlić się będziemy w czasie Mszy św. o godz. 18.30.

6. W pierwszy piątek miesiąca, 1 marca, okazja do spowiedzi świętej w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 20.00. Od godz. 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną, a o godz. 16.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. dla dzieci.  

7. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 marca, zapraszamy na Godzinki o Najśw. Maryi Pannie o godz. 7.40, a o godz. 8.00 na Mszę św. o Niepokalanym Sercu Najśw. Maryi Panny z pierwszosobotnim nabożeństwem wynagradzającym.

8. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne: rekolekcje dla dorosłych i dla studentów poprowadzi ks. Robert Patro, diecezjalny duszpasterz młodzieży z Zielonej Góry, a dla dzieci – ks. Dariusz Okoński, misjonarz. Plan rekolekcji znajdziemy w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii

9. Serdecznie zapraszamy na Studenckie Katechezy Przedmałżeńskie  «Miłość z Wyboru», dla zakochanych, którzy chcą budować trwały i radosny związek.  Jest to kurs rozszerzony, trwający 10 tygodni. Polecamy go szczególnie narzeczonym i parom, które chcą wejść w sakrament małżeństwa dobrze przygotowani. Pierwsze spotkanie we wtorek 5 marca, o godzinie 19.00 w kawiarence na poddaszu. Więcej szczegółów znajdziemy na stronie internetowej naszego duszpasterstwa akademickiego: www.namiasteczku.org

10. W dniach 20—21 kwietnia nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Warszawy i Niepokalanowa. Szczegółowy program pielgrzymki znajdziemy w gablocie przed kościołem. Zapisy i wpłaty: w każdy wtorek w godz. 17.00—18.00 w pokoiku koło zakrystii.

11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o klasztorze, w którym zamieszka papież po zakończeniu pontyfikatu, o tym, dlaczego w telewizyjnych programach informacyjnych brakuje… rzetelnej informacji, znajdziemy też wywiad z Jarosławem Gowinem o związkach partnerskich i politycznych. Do nabycia jest również Niedziela i inne pisma. W zakrystii można nabyć także książkę autorstwa ks. Wojciecha Kałamarza, zawierającą opis wydarzeń i pieśni oraz nabożeństwo do Matki Bożej z Lourdes. Do nabycia są również baranki wielkanocne Caritasu, w cenie 6 zł za sztukę: dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy biednym, świadczonej przez Caritas. Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, wielkopostny numer naszego pisma Z życia Parafii…   

12.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

 

†        Cecylia Izabella Rachwał, z ul. Goetla;

†        Janusz Kozik, z ul. Rolniczej;

†        Helena Kostia, z ul. Galla;

†        Janina Cerek, z ul. Czarnowiejskiej;

†        Krystyna Olga Maćkosz, zamieszkała ostatnio w Wieliczce;

†        Stanisław Kaczorowski.

               Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…