Ogłoszenia duszpasterskie na 9. niedzielę zwykłą – 02.06.2013

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia uroczystości oraz procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać przygotowującym ołtarze: Państwu Zielińskim, ks. Jarosławowi, s. Marii, s. Beacie, panom Kościelnym, członkom grup parafialnych i studentom. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Chóru Mariańskiego, ministrantów, Krucjaty Maryjnej, dzieci oraz wszystkich uczestniczących w uroczystościach.
 2. Dziś zapraszamy do udziału w eucharystycznej adoracji w duchowej łączności z wiernymi całego świata, zaplanowanej w Roku Wiary przez Benedykta XVI i potwierdzonej przez papieża Franciszka. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 16.30 i zakończy nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.00.
 3. W czerwcu codziennie zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
 4. Przez trzy miesiące – w czerwcu, lipcu i sierpniu – kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko po południu, tj. w godz. 16.00 – 18.00.
 5. Zebranie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej;
 6. Dziewczęta i chłopców z klas drugich i starszych zapraszamy do służby liturgicznej w naszym kościele. Ponieważ zgłosiły się już dzieci mieszkające poza Krakowem – czas, aby zgłosili się chłopcy i dziewczęta, mieszkający blisko kościoła. Dziewczęta zapraszamy na spotkania Krucjaty Matki Bożej Niepokalanej w środy o godz. 17.45, a chłopców – na spotkania kandydatów na ministrantów w czwartki o godz. 17.00.
  W środę zapraszamy na uroczystości ku czci naszej Pani z Lourdes: na procesję światła o godz. 18.30, nowennę do Matki Bożej i Mszę Świętą wotywną.
 7. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.  
 8. Trwa oktawa Bożego Ciała. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.30 i procesji eucharystyczną wokół kościoła. W czwartek oktawę zakończy Msza św. w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, procesja i poświęcenie ziół i wianków.
 9. W piątek, 7 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będzie to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca: od godz. 9.00kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną, a o godz. 16.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. dla dzieci; okazja do spowiedzi –  do godz. 9.00 i od godz. 16.00. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i obowiązek zachowania dnia pokuty.
  W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego, połączoną z odczytaniem próśb do Pana Jezusa Miłosiernego, które nie były odczytane podczas Nawiedzenia.
 10. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów maryjnych w Wadowicach, Kętach, Żywcu i Rychwałdzie, która odbędzie się w sobotę 22 czerwca. Zapisy i wpłaty: we wtorek w godz. 16.00—17.00 w pokoiku koło zakrystii.
 11. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na remont dachu naszego kościoła: zebrano już na ten cel w czasie składki w niedziele 12 maja i z ofiar indywidualnych 55.680 złotych. Wpłatę remontową można dokonywać poprzez przekazy bankowe, które są wyłożone na półce przy wyjściu z kościoła, i w kancelarii parafialnej. Kolejną składkę na ten cel zapowiadamy na niedzielę 16 czerwca. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać! i wpisujemy ich do naszej parafialnej «Złotej Księgi».
 12. W poniedziałki, środy i piątki są jeszcze wolne miejsca na zajęciach świetlicowych w Domu Katolickim. Serdecznie zapraszamy emerytów oraz dzieci i młodzież na zajęcia. Bardzo prosimy pobrać w zakrystii deklarację zgłoszenia i przyjść z nią w ciągu tygodnia do Klubu Parafialnego.
 13. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. odpowiedź na pytanie, czy naukowcy z USA sklonowali człowieka oraz opowieść Aleksandra Kłaka, srebrnego medalisty z Barcelony, o jego powrocie do Boga. Do nabycia jest także Niedziela, Różaniec, List i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
 14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Halina Józefa Opalińska, z ul. Urzędniczej;

† Maria Irena Serwin, z ul. Lea;

† Jacek Pankracy Sarnecki, z ul. Chocimskiej;

† Danuta Zadorecka, z ul. Lea;

† Krzysztof Ramza, z ul. Skarbińskiego.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…