Ogłoszenia duszpasterskie na 12. niedzielę zwykłą – 23.06.2013

1. Na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o godz. 18.00.

2. Jutro, w poniedziałek, przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Porządek Mszy Świętych – jak w dni powszednie. Jutro imieniny obchodzi nasz Pan Organista i Dyrygent Chóru Mariańskiego, dr Jan Rybarski, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych, zdrowia, opieki św. Patrona i dalszych sukcesów w pracy artystycznej.

3. Zbliżają się wakacje i kończy się kolejny rok pracy formacyjnej i katechetycznej. Zakończenie roku formacji dla służby liturgicznej – ministrantów i krucjatek – odbędzie się w środę podczas nowenny do Matki Bożej i Mszy św. o godz. 18.30; do wspólnej modlitwy z ministrantami i krucjatkami zapraszamy również ich rodziców i rodziny.

4. Na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odprawimy w naszym kościele Msze Święte dziękczynne dla uczniów, nauczycieli i wychowawców:
·      Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 1, czyli Szkoły Podstawowej nr 12 i Gimnazjum nr 15 – w czwartek o godz. 10.00;
·      Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 51, czyli Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 76 – w czwartek o godz. 11.00;
·      VII Liceum Ogólnokształcącego – w piątek o godz. 9.00. 

5. W sobotę przypada w liturgii uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00 i 18.30. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na działalność charytatywną Ojca Świętego. W sobotę uroczyście zakończymy w naszej archidiecezji czas Nawiedzenia Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Faustyny i Jana Pawła II (więcej na ten temat: w słowie Kardynała – Metropolity, zamieszczonym w gazecie parafialnej).

6. W sobotę swojego Patrona czci ks. Paweł Dobroszek. Drogiemu Solenizantowi życzymy potrzebnych łask Bożych na każdy dzień kapłańskiej posługi, dobrego zdrowia i życzliwości wiernych, którym służy.

7. Ks. Piotr Kwiecień zaprasza na spotkanie dawnych Oazowiczów: «Spotkanie Odporyszowskie po latach» odbędzie się w sobotę, 29 czerwca, w parafii Bł. Anieli Salawy (więcej szczegółów znajdziemy w gazecie parafialnej).

8. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.30 w naszym kościele będzie śpiewał chór ze Szwecji. W koncercie weźmie udział nasz Chór Mariański. Więcej szczegółów znajdziemy w gablocie „chórowej” od strony ulicy Galla. Zapraszamy do udziału w koncercie.  

9. W następną niedzielę, 30 czerwca, odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego: o godz. 16.00 w sali parafialnej.

10. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na tradycyjną Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy w niedzielę 14 lipca. Zapisy przyjmowane są we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii.

11. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na remont dachu: zebrano na ten cel ponad 18 tysięcy złotych. Wszystkim, którzy swoimi ofiarami nieustannie wspierają remont dachu naszego kościoła – składamy serdeczne Bóg zapłać!

12. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. reportaż z Buenos Aires, skąd pochodzi papież Franciszek, i z placu budowy Centrum Jana Pawła II, w którym dziś jest poświęcany górny kościół, przeczytamy także o znaczeniu edyktu mediolańskiego, który został podpisany 1700 lat temu. Do nabycia jest także Niedziela, Różaniec, List, dwumiesięcznik Miłujcie się! dla młodzieży i ChiT czyli nasze krakowskie pismo za złotówkę; jako pamiątkę Nawiedzenia Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego można nabyć Informator Niedzielny Akcji Katolickiej. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy wyłożony nowy, wakacyjny numer naszego pisma Z Życia Parafii…

13.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Józefa Elwira Strzelewicz, z ul. Królewskiej;

† Adam Szczęsny Para, z ul. Królewskiej;

† Józefa Danuta Witek, z Al. Kijowskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…