Ogłoszenia duszpasterskie na 21. niedzielę zwykłą — 25.08.2013

1. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na remont dachu naszego kościoła w ubiegłą niedzielę: zebrano na ten cel 14.655 złotych. Wpłatę remontową można dokonywać także poprzez przekazy bankowe, które są wyłożone na półce przy wyjściu z kościoła, i w kancelarii parafialnej. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!, a indywidualnych ofiarodawców wpisujemy do naszej parafialnej «Złotej Księgi».

2. Jutro, w poniedziałek – obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte odprawimy o godz. 6.00, 7.00 i 8.00 oraz 16.30 i 18.30; na zakończenie Mszy Świętych odnowimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej. Ze względu na uroczystość kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. W środę podczas Mszy św. i nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy w intencji misji, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na cele misyjne.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego o nawróceniach, ważnych rozmowach i odwadze opowiadają uliczni ewangelizatorzy, przeczytamy także o genialnym pisarzu Gilbercie Chestertonie, angielskim dżentelmenie, który w porywający i dowcipny sposób głosił pochwałę Kościoła, a także o kieleckim biskupie Czesławie Kaczmarku, więzionym i prześladowanym w czasach władzy komunistycznej. Do nabycia jest również Niedziela i inne pisma.

5. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Maria Anna Wrona, z ul. Warmijskiej;

† Kazimiera Nowak, z ul. Królewskiej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…