Ogłoszenia duszpasterskie na 25. niedzielę zwykłą – 22.09.2013

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za ofiary złożone na remont dachu naszego kościoła w ubiegłą niedzielę: zebrano na ten cel 20.500 złotych. Wpłatę remontową można dokonywać także poprzez przekazy bankowe, które są wyłożone na półce przy wyjściu z kościoła, i w kancelarii parafialnej.
  2. Dziś zapraszamy do udziału w nowennie miesięcy w Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach: na Mszę św. o godz. 17.00, połączoną z procesją światła. W naszym kościele będziemy się duchowo łączyć z uczestnikami nowenny w czasie nabożeństwa za przyczyną bł. Jana Pawła II o godz. 18.00.
  3. Od jutra w dni powszednie – od poniedziałku do piątku – ponownie będą odprawiane Msze św. akademickie o godz. 20.00, a studenci będą mieli okazję do spowiedzi od godz. 19.30 do godz. 20.00.
  4. Od wtorku zapraszamy do udziału w Triduum ku czci św. Wincentego a Paulo: na Mszę św. o godz. 18.30 i wspólną modlitwę za przyczyną św. Wincentego. W środę podczas nowenny do Matki Bożej i Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji misji, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na pomoc misjonarzom.
  5. W piątek – 27 września – obchodzić będziemy w naszej parafii uroczystość odpustową św. Wincentego a Paulo, patrona dzieł chrześcijańskiego miłosierdzia, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 18.30 i – z opóźnieniem – o godz. 20.00. W uroczystej Mszy św. wieczornej będzie uczestniczył wizytator polskiej prowincji Zgromadzenia Misji, ks. dr Kryspin Banko; będzie ona połączona z uroczystością obłóczyn i złożenia dobrych przyrzeczeń przez naszych misjonarskich kleryków, a razem z nami modlić się będą Księża Proboszczowie, którzy przewodzili naszej wspólnocie parafialnej w ubiegłych latach; wieczorne uroczystości rozpocznie wspólna modlitwa przy pomniku św. Wincentego a Paulo o godz. 18.30. W piątek w naszym kościele będzie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Z racji uroczystości w naszej parafii nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  6. W sobotę, 28 września, będziemy gościć w naszym kościele chór Kammerchor Altona z Hamburga. Chór będzie śpiewał w czasie Mszy św. o godz. 18.30 i wystąpi z koncertem po Mszy św. Dodatkowe informacje o występie znajdziemy w gablocie Chóru Mariańskiego i na ulotkach przy wejściu do kościoła.
  7. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
  8. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W specjalnym wydaniu Gościa Niedzielnego – z racji 90. rocznicy istnienia pisma – przeczytamy m.in. o dorosłych berlińczykach, którzy mimo niechęci otoczenia przyjmują chrzest w Kościele katolickim, o klimacie wokół Kościoła w Polsce i chrystianofobii (w wywiedzie z Hanną Suchocką) i o nowych polskich filmach. Do nabycia jest także Niedziela – z pouczającym artykułem na temat tego, co dzieje się na Węgrzech – i inne czasopisma, m.in. nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
  9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Waldemar Jan Goc, z ul. Chocimskiej;

† Joanna Małgorzata Trygalska-Szanzer, z ul. Królewskiej;

† Anna Barbara Głowacka, z ul. Królewskiej;

† Barbara Emilia Dolega, z ul. Krzywy Zaułek;

† Maria Julianna Gałach, z ul. Lea;

† Jerzy Andrzej Bączkiewicz, z ul. Piastowskiej;

† Halina Antonina Niemiec, z ul. Szlachtowskiego;

† Józefa Eugenia Miłoś, z ul. Żelechowskiego;

† Józef Radecki, z ul. Czarnowiejskiej;

oraz † Henryk Grzybalski, nasz były kościelny, zamieszkały w par. św. Szczepana.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…