Ogłoszenia duszpasterskie na 28. niedzielę zwykłą – 13.10.2013

 1. Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo serdecznie dziękuje za ofiary na pomoc najuboższym parafianom i dzieciom z ubogich rodzin; w ubiegłą niedzielę w czasie kwesty przed kościołem zebrano na ten cel 5.560 złotych.
 2. Przypominamy, że dziś po Mszy św. dla młodzieży w kaplicy akademickiej o godz. 12.15 rozpoczyna się cykl spotkań przed bierzmowaniem dla uczniów klas I, II i III gimnazjalnych. Dokładny plan spotkań jest podany w gablocie przed wejściem do kościoła oraz na stronie internetowej parafii.
 3. Codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 18.00. Dodatkowo od poniedziałku do piątku zapraszamy rodziców z dziećmi na różaniec o godz. 17.00, a studentów i młodzież – na nabożeństwo różańcowe o godz. 19.30.
 4. Jutro, w poniedziałek odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Pedagogicznym. Do naszego kościoła zapraszamy o godz. 9.00 na Mszę św. inauguracyjną – o Boże błogosławieństwo dla profesorów, studentów i wszystkich pracowników UP.
 5. W środę odbędzie się kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego – o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 6. W piątek, 18 października, przypada święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia
 7. W niedzielę, 20 października – w uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego  głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa – zapraszamy na uroczystą inaugurację roku akademickiego w DA «Na Miasteczku»: na Mszę św. o godz. 20.00 i oratorium «Moja modlitwa», które po Mszy św. wykona schola akademicka.
 8. Do skarbony w zakrystii można już składać kartki z wypominkami za zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie; natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Częstochowy w sobotę 9 listopada: będzie to pielgrzymka dziękczynna za 90 lat istnienia naszej parafii. Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku przy zakrystii. 
 10. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka – przez cały tydzień w naszym kościele były zbierane ofiary na pomoc ofiarom wojny w Syrii. Jeszcze dziś można złożyć ofiarę na ten cel do skarbon przy wyjściach z kościoła.
 11. W ubiegłą niedzielę nasi biskupi zachęcali do budowania «żywego pomnika Jana Pawła II», jakim jest program stypendialny służący edukacji dzieci z rodzin ubogich i z utrudnionym dostępem do wykształcenia. Zgodnie z zapowiedzią – dziś przed kościołem służba liturgiczna zbiera ofiary na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.  
 12. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o poświęceniu świata Niepokalanemu Sercu Maryi przez papieża Franciszka, o kanonizacji dwóch błogosławionych papieży, o powodach bankructwa Ameryki oraz wywiad i komentarze dotyczące medialnego ataku na Kościół, a w krakowskim dodatku znajdziemy obszerny artykuł… o tym, co dzieje się w naszej parafii. Do nabycia jest także Niedziela, dwumiesięcznik Miłujcie się! dla młodzieży i inne czasopisma.
 13. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:

† Janusz Antoni Książek, z ul. Królewskiej.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…