Ogłoszenia duszpasterskie na 32. niedzielę zwykłą — 10.11.2013

  1. Kartki z wypominkami za zmarłych można jeszcze składać w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a za polecanych w wypominkach całorocznych – w każdą niedzielę o godz. 7.30.
  2. W poniedziałek, 11 listopada, będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 9.00. Natomiast podczas Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji chorych, a po Mszy św. będzie okazja do przyjęcia sakramentu namaszczenia. O godz. 17.00 w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się koncert «W drodze do niepodległości», z udziałem naszego Chóru Mariańskiego.
  3. Zebranie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo odbędzie się we wtorek, 12 listopada; spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
  4. Stowarzyszenie Miłosierdzia zaprasza po odbiór artykułów spożywczych z Banku Żywności w czwartek w godz. 10.00 – 16.00 do Domu Katolickiego (należy wejść głównym wejściem).
  5. W sobotę, 16 listopada, zapraszamy na koncert chórów: w czasie Mszy św. o godz. 18.30 będą śpiewały chór z Budapesztu i nasz Chór Mariański, a w ramach koncertu po Mszy św. węgierski organista wykona m.in. fantazje organowe Jana Rybarskiego.
  6. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na remont dachu naszego kościoła. Kolejna zbiórka ofiar na tacę odbędzie się w przyszłą niedzielę, 17 listopada.   
  7. W przyszłą niedzielę, w kończącym się Roku Wiary zapraszamy do naszego kościoła na wyjątkowy spektakl teatralny: po Mszy św. o godz. 16.30 i godz. 20.00 zawodowi aktorzy Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim wystawią misterium «Apokalipsa», na podstawie tekstu św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Apokalipsa – mimo wielu symbolicznych scen oraz gwałtownych obrazów – jest księgą pełną nadziei, płynącej z wiary w ponowne przyjście Zmartwychwstałego, a spektakl skłania widzów do refleksji nad własną wiarą.     
  8. W zakrystii można nabywać prasę katolicką. W Gościu Niedzielnymprzeczytamy m.in. o zapaści demograficznej w naszym kraju i jej dalekosiężnych skutkach, a także o tym, czym właściwie jest czyściec. Do nabycia jest także Niedziela i inne czasopisma.
  9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Józef Górnisiewicz, z ul. Staffa;

† Maria Karcz, z ul. Staszczyka;

† Apoloniusz Rzepecki, z ul. Nawojki;

† Krzysztof Antoni Wójcicki, z ul. Skarbińskiego;

† Bronisław Józef Szurlej, z ul. Nawojki;

† Bogdan Skierczyński, z ul. Rydla.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…