Ogłoszenia duszpasterskie na 33. niedzielę zwykłą — 17.11.2013

 1. Dziś zapraszamy do naszego kościoła na spektakl teatralny: o godz. 17.00 i godz. 20.30 aktorzy Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim wystawią misterium «Apokalipsa», na podstawie tekstu św. Jana. Po przedstawieniu będą rozprowadzane cegiełki na remont dachu naszego kościoła.
 2. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 3. W piątek, 22 listopada, przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia opieki świętej Patronki p. organiście Janowi Rybarskiemu i wszystkim członkom Chóru Mariańskiego; jednocześnie gratulujemy bardzo pięknego i poruszającego koncertu patriotycznego, który miał miejsce w Święto Niepodległości w Filharmonii Krakowskiej.
 4. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka – zbieramy ofiary na pomoc poszkodowanym przez straszliwy tajfun na Filipinach. Datki pieniężne będzie można składać do skarbony przy wyjściach z kościoła przez cały tydzień – od dziś do następnej niedzieli.
  Filipiny możemy wspomóc jeszcze w inny, konkretny sposób: nasza parafia wraz z Zespołem Szkół nr 1, Przedszkolem „Iskierka” oraz Fundacją „Bratniak” zaprasza wszystkich do udziału w akcji  pomocy dzieciom z Filipin, które ucierpiały w wyniku tajfunu. Akcja polega na zbiórce rzeczy, które potem zostaną sprzedane na kiermaszu. Kiermasz odbędzie się w przyszłą niedzielę, 24 listopada, w sąsiadującym z nami Domu Studenckim Bydgoska. Akcję można wesprzeć ofiarując konkretne rzeczy, jak i kupując na kiermaszu. Więcej informacji – na plakatach i ulotkach. Zachęcamy do wsparcia akcji, gdyż oddając to, czego już nie potrzebujemy, możemy dzieciom w potrzebie sprawić wiele radości.
 5. W koszu przy ołtarzu św. Antoniego można jeszcze składać zabawki, maskotki, gry komputerowe oraz kosmetyki, które zostaną dołączone do paczek mikołajowych dla dzieci, przygotowywanych przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.     
 6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Wszystkie Msze św. będą połączone z obrzędem zamknięcia Roku Wiary, a po Mszy św. o godz. 9.30, przed Najświętszym Sakramentem, odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi i odśpiewamy pieśń Ciebie Boga wysławiamy… 
  Uroczystość Chrystusa Króla poprzedzi przygotowanie do zakończenia Roku Wiary. Codziennie w czasie Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy o pomnożenie naszej wiary: w poniedziałek do wspólnej modlitwy zapraszamy rodziców z dziećmi, we wtorek osoby starsze i samotne, w środę rodziców chrzestnych i świadków bierzmowania, w czwartek modlić się będziemy o pomnożenie wiary małżonków, a w piątek – dla młodzieży; w sobotę o godz. 19.30 zapraszamy wszystkich wiernych na czuwanie modlitewne, które zakończy Apel Jasnogórski o godz. 21.00.   
 7. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 w sali parafialnej.
 8. Nadal zapraszamy do udziału w 5-dniowej pielgrzymce do Rzymu na kanonizację papieża Jana Pawła II. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Szczegóły są podane na wywieszonych plakatach
 9. W zakrystii można nabywać prasę katolicką. W Gościu Niedzielnymegzorcysta przekonuje o tym, że Kościół nie zajmuje się tropieniem diabła, a proboszcz jednej ze śląskich parafii w ciekawym wywiadzie odpowiada m.in. na pytania, czy kościoły opustoszeją i czy księża są „chłopcami do bicia”. Do nabycia jest także Niedziela i inne czasopisma.
 10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Edward Fryderyk Kasprzyk, z ul. Królewskiej;

† Ludwik Dębowski, z ul. Lea;

† Józefa Żurek, z ul. Armii Krajowej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…