Ogłoszenia duszpasterskie na 1. niedzielę Adwentu — 01.12.2013

 1. Dziękujemy serdecznie Paniom Barbarze i Renacie z Domu Studenckiego Bydgoska, które koordynowały akcję „Kiermasz nadziei” i wykonały wielką pracę. Razem z Paniami bardzo dziękujemy za tak duży odzew na nasz apel: dzięki wszystkim ludziom dobrego serca (zarówno darczyńców, jak i kupujących) udało się zebrać ponad 12.200 złotych. Powyższa kwota zostanie wpłacona na konto Caritas archidiecezji krakowskiej tytułem: Kiermasz nadziei – dla dzieci z Filipin. Pozostałe ubrania zostały przekazane Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”, a ubranka dziecięce do Instytutu Pediatrii w Prokocimiu. Książeczki dla dzieci oraz artykuły gospodarstwa domowego zostały przeznaczone na potrzeby świetlicy i klubu parafialnego, służących naszej wspólnocie. Dziękujemy za zaufanie, jakim zostaliśmy obdarzeni oraz za bardzo wiele ciepłych słów, które otrzymaliśmy w czasie organizacji kiermaszu. Jednocześnie informujemy, że na pomoc ofiarom tajfunu na Filipinach do skarbony w kościele złożono ponad 10.300 złotych.
 2. Dziś na wszystkich Mszach św. rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Plan rekolekcji został podany w nowym numerze Z Życia Parafii… na stronie 2.
 3. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, które odprawimy dziś o godz. 18.00.
 4. Gorąco zachęcamy do udziału w roratach, odprawianych w Adwencie w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30.  W najbliższy piątek roraty dla dzieci będą wyjątkowo o godz. 16.30. Dzieci – jak co roku – prosimy o przyniesienie lampionów i serduszek z adwentową ofiarą dobrych uczynków.
 5. Wspólnota Żywego Różańca od jutra zaprasza na wspólną modlitwę różańcową od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 15.00.
 6. Zebranie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się jutro, w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. 
 7. W pierwszą środę miesiąca, 4 grudnia, odprawimy nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej: o godz. 18.00 będzie wspólna modlitwa różańcowa i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej procesja ze świecami i Msza św. roratnia. Jak zawsze – prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.
 8. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 9. Władze Akademii Górniczo-Hutniczej serdecznie zapraszają studentów i sympatyków AGH do udziału w uroczystym przemarszu przez miasto i Mszy św. „barbórkowej” w kolegiacie św. Anny w środę 4 grudnia: uroczysty Orszak Górniczy wyruszy o godz. 17.15 z ul. Krupniczej (Audytorium Maximum UJ).
 10. W pierwszy czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu i na Mszę św. o godz. 18.30 o nowe powołania do służby Bożej oraz w intencji ministrantów i ich rodzin.
 11. W pierwszy piątek od godz. 9.00kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. roratnia dla dzieci.
 12. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 13. Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 1 zaprasza wszystkie dzieci pięcio- i sześcioletnie wraz z rodzicami na DZIEŃ OTWARTY Szkoły Podstawowej nr 12: w sobotę od godz. 10.00.
 14. W sobotę i przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkania z muzyką kościelną: w sobotę podczas Mszy św. o godz. 18.30 będą śpiewały chóry z Rumunii, Lublina i Warszawy (po Mszy św. odbędzie się koncert chórów), a w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30 i po niej będzie śpiewał chór z Łotwy.
 15. W niedzielę, 8 grudnia, obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Małżonków oczekujących narodzin dziecka zapraszamy do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa, które będzie można otrzymać po każdej Mszy Świętej.
 16. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę — od 6 zł (a za duże świece – od 15 złotych). Gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy: ofiary za świece pomagają sfinansować ferie i kolonie dla dzieci oraz utrzymać ośrodki służące dzieciom – np. rodzinne domy dziecka czy Dom Matki i Dziecka. Natomiast do kosza przy ołtarzu św. Antoniego można składać produkty żywnościowe i środki czystości, przeznaczone do paczek świątecznych dla ubogich parafian, które przygotuje Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
 17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o zmarłej matce męczennika – bł. ks. Jerzego Popiełuszki, o ideologii gender w wywiadzie z abpem Markiem Jędraszewskim, o «Zielonych», którzy nie zawsze służą przyrodzie i pokojowi, a także o szansie, jaką stwarza dzieciom Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jest też Niedziela, Różaniec i Mały Gość Niedzielny, w którym dzieci znajdą m.in. lampion adwentowy do samodzielnego złożenia. Do nabycia jest również nasz parafialny kalendarz ścienny na 2014 rok. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy, adwentowy numer naszego pisma Z Życia Parafii
 1. 18.  W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:

† Danuta Zofia Wójcik, z al. Kijowskiej.

      Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…