Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę po Narodzeniu Pańskim — 05.01.2014

  1. Wszystkie grupy działające w parafii zapraszamy serdecznie na wspólny Opłatek: dziś o godz. 17.30 do sali akademickiej.
  2. Jutro, w poniedziałek 6 stycznia, obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pań­skiego, zwaną też uroczystością Trzech Króli. Jutrzejsza uroczystość należy do tzw. świąt obowiązujących, a dzień wolny od pracy ma ułatwić nam spełnienie świątecznego obowiązku. Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione tak jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło, które będzie można wcześniej – czyli przed każdą Mszą Świętą – nabyć u ministrantów przed kościołem. Święto Trzech Króli jest dniem modlitw w intencji misji: ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na wsparcie misji świętych.
  3. Dziś i jutro nie będzie Mszy Świętych dla przedszkolaków i dla młodzieży oraz nie­szporów.
  4. Zgodnie z zapowiedzią – w najbliższy piątek, 10 stycznia, od godz. 9.00 księża będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną.
  5. W piątek Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących o godz. 18.30, a po Mszy św. na spotkanie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
  6. W sobotę – w 11. dniu miesiąca – zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji chorych w czasie Mszy św. o godz. 18.30; po Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. 
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o Polakach, którzy zasiedlają opuszczone niemieckie domy tuż za granicą na Odrze, o prawdziwym i zafałszowanym papieżu Franciszku oraz – ponownie – o medialnych atakach na Kościół i jego pasterzy. Do nabycia jest również Niedziela, Źródło, Różaniec, Droga dla młodzieży, Ola i Jaś dla najmłodszych, a także parafialny kalendarz ścienny na 2014 rok.
  8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Adam Janecki, z ul. Lea;

† Włodzimierz Bolesław Jurkowski, z ul. Kazimierza Wielkiego;

† Teresa Czajecka, z ul. Staffa;

† Krzysztof Jan Śmieszek, z ul. Królewskiej.

    Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…