Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę zwykłą — 26.01.2014

 1. W miniony piątek zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach. Bóg zapłać! także za złożone ofiary, przeznaczone na utrzymanie seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Ks. Opiekun dziękuje także za datki ofiarowane ministrantom i krucjatkom.
 2. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, a przeznaczone na sfinansowanie remontu dachu naszego kościoła: zebrano na ten cel 17.500 złotych.  
 3. Dziś nasz Chór Mariański będzie śpiewał na Mszy św. o godz. 16.30, a po Mszy św. wystąpi z koncertem kolęd. Nieszporów niedzielnych dziś nie będzie.
 4. Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Mariańskiego: jutro, w poniedziałek o godz. 18.00 w Gmachu Głównym AGH przy Al. Mickiewicza 30.
 5. Dzieci ze szkół podstawowych zapraszamy na zajęcia w świetlicy w Domu Katolickim. Zgłoszenia są przyjmowane w świetlicy w dni robocze w godzinach 14.00 – 18.00.
 6. Wyjątkowo już w najbliższy piątek, 31 stycznia, księża odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną – zamiast w pierwszy piątek lutego.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.  
 8. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, przypada w liturgii święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na początku każdej Mszy św. poświęcimy gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego przeżywane jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na wsparcie klasztorów i domów zakonnych, borykających się z trudnościami materialnymi.
 9. Od przyszłej niedzieli – przez trzy kolejne niedziele nie będą odprawiane Msze Święte w kaplicy akademickiej: dla przedszkolaków o godz. 11.00 i dla młodzieży o godz. 12.15.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. płytę CD z najsłynniejszymi utworami W. A. Mozarta, przypomnienie o fundamentalnej prawdzie, ze Bóg stworzył człowieka jako mężczyznę i kobietę, znajdziemy także odpowiedź na pytanie, dlaczego Bóg uzależnia czasem czyjeś uzdrowienie od naszej modlitwy. Do nabycia jest także Niedziela, Różaniec i inne czasopisma.
 11. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:

† Anna Elżbieta Pyrzyńska, z ul. Kawiory.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…