Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę Wielkiego Postu — 30.03.2014

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, a przeznaczone na sfinansowanie remontu dachu naszego kościoła: zebrano na ten cel 17.451 złotych.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W niedziele zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, a w piątki na Drogę krzyżową: o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla starszych i o godz. 20.30 dla studentów i młodzieży..
 3. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwo za przyczyną bł. Jana Pawła II: wszystkich wiernych we wtorki po Mszy św. o godz. 18.30, a studentów i młodzież – w czwartki po Mszy św. o godz. 20.00.
 4. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne, które są głoszone w naszej świątyni w poniedziałki i środy po Mszy św. o godz. 20.00.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwsza środa, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
 • w środę zapraszamy na uroczyste nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej, które rozpocznie się o godz. 18.00 procesją światła i wspólną modlitwą różańcową; wszystkich prosimy o przyniesienie świec lub lampionów;
 • w czwartek po Mszy św. o godz. 9.00 rozpocznie się w świątyni całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy uroczysta Msza św. o godz. 18.30 w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego;
 • w piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 20.00; dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 1630;
 • w sobotę zapraszamyna Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, a po Mszy św. o godz. 8.00 – na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 1. Społeczność szkolna VII Liceum Ogólnokształcącego zaprasza na DZIEŃ OTWARTY: w sobotę 5 kwietnia od godz. 10.30. Więcej szczegółów – na wywieszonym plakacie.
 2. Dziś przed naszym kościołem – zgodnie z zapowiedzią – odbywa się kwesta na funkcjonowanie Hospicjum im. św. Łazarza w naszym mieście. Natomiast przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii.
 3. Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi w całej Polsce zbiórkę elektrośmieci: dochód z akcji przeznaczony jest na pomoc ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów. W naszej parafii zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny będzie można oddać przy budynku Duszpasterstwa akademickiego w najbliższą środę od 8.00 do 20.00 i w czwartek od 8.00 do 10.00 rano.   Szczegóły tej akcji można znaleźć na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.
 4. Również w przyszłą niedzielę o godz. 18.30 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów wyjeżdżających na kanonizację bł. Jana Pawła II. 
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Niedziela, Różaniec i inne pisma. W zakrystii można nabyć również baranki wielkanocne Caritasu. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy biednym, świadczonej przez Caritas.
 6. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:

† Zuzanna Orzeł, z ul. Chocimskiej;