Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 27.04.2014

  1. Dzieci, które zbierały wielkopostne ofiary do skarbonek z napisem Jał­mużna Wielkopostna – swoje ofiary mogą złożyć dziś do przygotowanego koszyka w czasie Mszy św. o godz. 11.00; zebrane pieniądze dzieci mogą także przekazać w ciągu tygodnia do zakrystii.
  2. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. Naszych Parafian samotnych i ubogich zapraszamy na tradycyjne spotkanie wielkanocne do Klubu Parafialnego: w najbliższy wtorek o godz. 14.00.
  4. Już od najbliższej środy zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych z rozważaniami na temat tytułów nadawanych przez wieki Matce Najświętszej; nabożeństwa majowe będziemy odprawiać codziennie o godz. 18.00.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca, 1 maja, po Mszy św. o godz. 9.00 rozpocznie się w świątyni całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy Msza św. o godz. 18.30 w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.
  6. W pierwszy piątek miesiąca, 2 maja, okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 20.00, a  dodatkowa Msza św. dla dzieci zostanie odprawiona o godz. 16.30; z powodu długiego majowego weekendu – odwiedziny kapłanów w domach chorych odbędą się dopiero w piątek 9 maja.
  7. W sobotę, 3 maja, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny; Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 8.00 zostanie odprawione pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające.
  8. Zapisy na planowaną w maju pielgrzymkę parafialną do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej będą przyjmowane we wtorki w pokoiku przy zakrystii w godz. 17.00—18.00.
  9. Zbliża się czas parafialnych misji świętych. Przy wyjściach z kościoła wyłożone są ulotki zawierające dokładny program misji świętych – bardzo prosimy, aby zaopatrzył się w ulotkę każdy wierny, który nie uczynił tego w Wielką Sobotę. Program misji był zamieszczony również w ostatnim numerze pisma Z Życia Parafii…
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Wszystkie czasopisma wiele uwagi poświęcają postaciom kanonizowanych dziś papieży – Jana XXIII i Jana Pawła II: np. w Gościu Niedzielnym znajdziemy rozmowę z Floribeth Morą Diaz, uzdrowioną za wstawiennictwem Jana Pawła II kostarykańską prawniczką, oraz duży plakat ze świętym Janem Pawłem II.