Ogłoszenia duszpasterskie na 17. niedzielę zwykłą – 27.07.2014

  1. Dnia 1 sierpnia przypada 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Za wszystkich walczących o niepodległość naszej Ojczyzny będziemy się modlić podczas Mszy św. o godz. 18.30. Ten dzień jest zarazem pierwszym piątkiem miesiąca: zapraszamy na Mszę św. ina nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawimy o godz. 8.00 i 18.30; w piątek okazja do spowiedzi w godz. 7.00 – 8.00 i 17.00 – 19.00.
  2. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. wotywną o Niepokalanym Sercu Najśw. Maryi Panny o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
  3. W dniu 6 sierpnia wyruszy z Wawelu XXXIV Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. W zakrystii można zapisać się na pielgrzymkę i uzyskać niezbędne informacje.
  4. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów Maryjnych w Europie, która odbędzie się w październiku. Nawiedzimy m.in. miejsca święte w Pradze, Paryżu, Lourdes i Mariazell. Więcej informacji znajdziemy na wywieszonych plakatach. Zapisy są przyjmowane w kancelarii i w zakrystii.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o zbliżającej się wizycie papieża Franciszka w Korei. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne czasopisma.
  6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Adam Dobczyński, z ul. Obopólnej;

† Helena Smulska, z ul. Królewskiej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…